Навідник на кафе у Краматорську, де загинули 13 людей, отримав довічне

Навідник на кафе у Краматорську, де загинули 13 людей, отримав довічне

У Краматорську пройшов суд над місцевим жителем, який минулого року навів ракети на кафе-піцерію. Тоді загинуло 13 людей, включаючи письменницю Вікторію Амеліну. Зараз навідника засудили до довічного ув’язнення.

Про це повідомив Офіс генерального прокурора.

Слідство встановило, що краматорчанин пішов на співпрацю з російськими спецслужбами.

27 червня 2023 року з чоловіком зв’язався “начальник відділення розвідки” командування так званих Внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ псевдореспубліки “ДНР”. Він наказав піти до піцерії та перевірити, чи є там військові. Навідник погодився. Перед будівлею піцерії він помітив автомобілі з військовими номерами. Тоді шпигун записав відео з цими автомобілями і одразу надіслав їх кураторам.

Після цього окупанти завдали прицільний ракетний удар по кафе, де перебували цивільні люди.

Навідника засудили до довічного позбавлення волі з конфіскацією майна за державну зраду (ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України). До вироку суду чоловік перебував під вартою.

Як повідомляла Реальна Газета, навідника затримали на наступний день після злочину. Шпигуна дистанційно завербувало російське ГРУ, а під час повномасштабного вторгнення “активували” та визначили завдання зі збору розвідданих про місця базування та переміщення Сил оборони у Слов’янську та Краматорську.

Залишити відповідь