Нав’язування російської мови, громадянства, законів та історії. В ООН опублікували доповідь про окуповані території

Нав’язування російської мови, громадянства, законів та історії. В ООН опублікували доповідь про окуповані території

На окупованих територіях України країна-агресор Росія нав’язує російську мову, своє громадянство та закони, судову систему та навчальні програми в школі, одночасно пригнічуючи прояви української культури та ідентичності.

Про це йдеться в доповіді ООН, яка ґрунтується на більш ніж 2300 інтерв’ю з жертвами та свідками російської окупаційної влади.

“Дії Російської Федерації завдали шкоди соціальній структурі громад та залишили людей ізольованими, що призвело до глибоких та довготривалих наслідків для українського суспільства загалом”, — заявив Верховний комісар ООН з прав людини Фолькер Тюрк.

Він підкреслив, що дії Російської Федерації призвели до серйозних наслідків для українського суспільства загалом, залишаючи його ізольованим та позбавленим довіри.

Також зазначено, що російська окупаційна влада вчиняла широкомасштабні порушення прав людини, включаючи довільні затримання, тортури та насильницькі зникнення. Збройні сили Росії також придушували мирні протести та обмежували свободу вираження думок, що призвело до страху та поділу серед населення.

Російська окупаційна влада також впроваджувала жорсткий контроль за інформацією, блокуючи українські медіа та інтернет, та застосовувала примусову паспортизацію, що призводило до обмеження свободи пересування та доступу до соціальних послуг для тих, хто відмовлявся приймати російське громадянство.

Доповідь також відзначає побутову руйнівну дію окупації на економіку та інфраструктуру, а також населення, яке стало жертвами несправедливого кримінального переслідування з боку обох сторін конфлікту.

Верховний комісар закликав Російську Федерацію негайно припинити збройний напад та відійти від міжнародно визнаних кордонів, дотримуючись резолюцій ООН та міжнародного права.

Як повідомляла Реальна Газета, окупаційна адміністрація Луганської області “домалювала” близько півмільйона виборців, які нібито проголосували на виборах президента країни-агресорки РФ.

Залишити відповідь