На Закарпатті мобілізували 22-річного. У ТЦК кажуть, що все законно і вказують на юридичну колізію

На Закарпатті мобілізували 22-річного. У ТЦК кажуть, що все законно і вказують на юридичну колізію

Працівники ТЦК в Ужгороді мобілізували на вокзалі 22-річного хлопця, хоча мобілізація в Україні лише з 25 років. Через “діру” у законі такі дії військкомату стали законними.

Про це у Facebook розповіла матір затриманого хлопця Ніна Троненко.

“Мого 22-річного сина вхопили на вокзалі в Ужгороді, забрали особисті речі, телефон, завезли десь на ВЛК, примусили підписати якомога швидше якісь документи, і зараз він невідомо де в учебці, я так думаю, що на Яворівському полігоні. В цей час протягом двох днів з ним не було зв’язку, виклики скидались. Я не знала, що думати. Наразі він зв’язався зі мною, ситуація така як я написала”, – розповіла вона.

За її словами, її чоловік з 2022 року служить на фронті, а от син до військової служби непридатний у мирний час і обмежено придатний у воєнний.

“Має невиліковну хворобу, яка наразі в стані ремісії. Визнаний непридатний до військової служби у мирний час, обмежено придатним у воєнний. Висновків ВЛК йому не надали, він їх в очі не бачив. Лікар сказала, що раз він в ремісії, то він придатний. Я вже не дитина, і знаю, що справедливості годі очікувати. Треба її добиватись. Звернулась до поліції, написала заяву. З ужгородської поліції мені набрехали, що він у ТЦК, хоча він у чисто-полі”, – зазначає мати хлопця.

Ніна Троненко написала ще одну публікацію у Facebook, де звернулася до низки державних органів. За її словами, вона поспілкувалася з журналістами та юристами, які вказали на правову колізію.

“Всі призовники (віком з 18 до 25 років) під час дії воєнного стану стали військовозобов’язаними, і їх можна тепер мобілізувати. Якщо вони підпишуть добровільну згоду на мобілізацію. Без добровільної згоди не можуть мобілізувати”, — написала вона.

Син Ніни підписав таку згоду. Але, за словами матері, під примусом. Жінка стверджує, що на очах у сина били іншого хлопця, якому 25 років ще нема, і так примусили підписати згоду на мобілізацію.

“Юристи кажуть, що це безнадійна справа, оскільки важка невиліковна хвороба в стадії ремісії не є протипоказом для участі у війні. І оскільки він добровільно підписав все, що йому підсунули”, — каже жінка і сумнівається, що факт примусу вдасться довести — у хлопця забрали телефон.

За словами жінки, після затримання сина вона зателефонувала у 102, у цей же день пішла у відділок та розповіла, що сталося. Матір стверджує, що поліцейських до військкомату не пустили, але заявили, що хлопець у будівлі ТЦК. У це жінка не вірить і стверджує, що у цей момент його вже “у чистому полі” — тобто у військовій частині.

Що кажуть у ТЦК

Закарпатський обласний ТЦК та СП прокоментував інцидент. Там пояснили, що оскільки хлопець перебуває на обліку не як призовник, а як військовозобов’язаний, то підлягає мобілізації.

“Даний громадянин 21.06.2019 року відповідно ст. 18 та п. 2, ч. 1, ст. 37 Закону України “Про військовий обов’язок та військову службу” за рішенням призовної комісії Печерського РВК міста Київ у зв’язку з визнанням за станом здоров’я непридатним до військової служби в мирний час та обмежено придатним у воєнний час, переданий з обліку призовників на військовий облік  військовозобов’язаних”, – йдеться в повідомленні.

У Закарпатському ТЦК стверджують, що особи, яким не виповнилося 25 років та які є військовозобов’язаними, після уточнення військово-облікових даних і проходження медичного огляду підлягають призову та можуть бути призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

“Громадянин належав до категорії військовозобов’язаних, тож підлягав призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період”, – зазначають у військкоматі.

Водночас, ТЦК запевняє, що його працівники протиправних дій щодо військовозобов’язаного не чинили. Наразі хлопець направлений для підготовки в навчальний центр.

На Закарпатті мобілізували 22-річного. У ТЦК кажуть, що все законно і вказують на юридичну колізію

Як повідомляла Реальна Газета, юристи радять у випадку, коли військовозобов’язаний не погоджується з рішенням ВЛК та вважає, що його права порушили, оскаржувати рішення в адміністративному або судовому порядку.

Залишити відповідь