На тимчасово окупованих територіях підлітків від 14 років можуть засуджувати до довічного ув’язнення за звинуваченням у “диверсії”

На тимчасово окупованих територіях підлітків від 14 років можуть засуджувати до довічного ув’язнення за звинуваченням у “диверсії”

Держдума Росії внесла зміни до законодавства, які дають змогу притягати до кримінальної відповідальності за “диверсію” осіб, починаючи з 14 років. За таким обвинуваченням передбачене покарання аж до довічного ув’язнення.

Про це повідомляє Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.

Лубінець наголосив, що ці законодавчі зміни є елементом систематичної кампанії терору проти всіх, хто чинить опір окупаційній владі. Він підкреслив, що нові норми становлять особливу загрозу для українських підлітків і молоді на тимчасово окупованих територіях, адже саме вони найчастіше стають мішенню переслідувань через свою проукраїнську позицію та спротив.

Він також навів приклад 16-річних Тиграна Оганесяна та Микити Ханганова з Бердянська, яких окупанти звинуватили у “диверсії”, піддавали тортурам і вбили. Тіла підлітків досі не повернули їхнім родинам. Ця трагічна історія, за словами Лубінця, демонструє справжнє ставлення російської влади до тих, хто чинить спротив, навіть якщо це діти.

Омбудсман підкреслив, що його офіс реагуватиме на всі випадки порушення прав людини на тимчасово окупованих територіях — відкрито та, зокрема, на міжнародному рівні. Він також закликав міжнародні організації, правозахисні структури та медіа звернути увагу на посилення репресій у Росії й об’єднати зусилля для захисту прав людини.

Нагадаємо, що в одному з дитячих садків у Седово, яке з 2014 року окуповане росіянами, батьки обурилися після публікації відео з осіннього свята. На кадрах видно, як вихователька застосовує надто жорсткі методи виховання, кричить на дітей та, за словами малюків, закриває їх у туалеті. 

Залишити відповідь