На окупованій Луганщині затримали дівчину та звинуватили її у “фінансуванні” “Правого сектора”

На окупованій Луганщині затримали дівчину та звинуватили її у “фінансуванні” “Правого сектора”

Угруповання “ЛНР” затримало в Старобільскому районі Луганської області дівчину, яку звинуватило у “фінансуванні” заборонених у РФ “Азова” та “Правого сектора”.

Про це повідомляє пропагандистський ресурс “Луганськ 24”.

Дівчину звинувачують у тому, що вона підтримувала “Азов” і “Правий сектор”, і з січня до квітня 2024 року скидала їм донати.

“Підозрювану” затримали в Старобільському районі. За дівчиною у її приватний будинок приїхали бійці “Росгвардії”.

Під тиском на допиті дівчина зізналася у “фінансуванні”.

Нагадаємо, “Азов” та “Правий сектор” — це “лякалки” російських пропагандистів, на прикладі яких намагаються звинуватити Сили оборони України у неонацизмі, ксенофобії та порушення прав людини. Втім, нічого спільного з реальністю ці звинувачення не мають.

“Азов” — це підрозділ Нагвардії, який сформовано із добровольців у 2014 році, після того, як Росія відібрала Крим, частину Луганської та Донецької області. Це підрозділ, у якому служать українці, росіяни, євреї, греки, грузини, кримські татари та білоруси. Зараз “Азов” – це окремий загін спеціального призначення Національної гвардії України (в/ч 3057), офіційний державний підрозділ у підпорядкуванні Міністерства внутрішніх справ.

Голова політичної партії “Національний корпус” Андрій Білецький, який справді долучився до створення підрозділу та значною мірою з правом вважається його засновником, очолював “Азов” тільки кілька місяців улітку – на початку осені 2014 року, після чого повернувся до політичної діяльності.

Ідеологію деяких бійців “Азову” можна назвати “радикально націоналістською”, проте не “неонацистською”.

“Правий сектор” — це громадський та військово-політичний рух в Україні та за кордоном, який у своїй структурі об’єднує громадську організацію “Правий сектор”, політичну партію “Правий сектор”, Добровольчий Український Корпус “Правий сектор” та молодіжну громадську організацію “Права Молодь”.

На позачергових виборах до Верховної ради 2014 року “Правий сектор” посів дванадцяте місце за кількістю голосів виборців (284 943 голоси — 1,80 %) і, не подолавши 5-відсоткового бар’єру, не пройшов до українського Парламенту партійним списком. А Добровольчий Український Корпус “Правий сектор” у 2022 році був переформатований у 67-му окрему механізовану бригаду у складі Збройних сил України. Як окремий військовий підрозділ ДУК не фігурує, він бере участь у бойових діях як один з багатьох підрозділів ЗСУ. А партія вже давно не відіграє якоїсь значущої ролі і у медіа не фігурує.

Тим не менш, “Правий сектор” у свідомості пропагандистів досі залишається синонімом тероризму та неонацизму.

Як повідомляла Реальна Газета, на окупованій росіянами частині Луганської області хочуть судити 50-річну місцеву мешканку, яка два роки ховала у себе двох українських військових. Жінку звинувачують у “державній зраді”.

Залишити відповідь