Мобілізація з порушенням не дає права на автоматичне звільнення, — Верховний Суд

Мобілізація з порушенням не дає права на автоматичне звільнення, — Верховний Суд

Верховний Суд постановив, що процедура призову на військову службу під час мобілізації є незворотною, а визнання її неправомірною не означає, що військовослужбовець має бути звільнений.

Про це йдеться на сайті Верховного Суду.

Справа стосувалася позову військовослужбовця, який заявляв про порушення процедури призову через непроходження медичного огляду. Суд першої та апеляційної інстанцій визнали дії територіального центру комплектування незаконними та зобов’язали військову частину звільнити позивача.

Однак Верховний Суд скасував це рішення, наголосивши, що неправомірність окремих етапів призову не є підставою для автоматичного звільнення. Натомість позивач має право оскаржувати сам порядок призову, але звільнення з військової служби регулюється іншими нормами законодавства.

Крім того, суд зазначив, що сам факт непроходження медичного огляду не означає непридатність до служби та не є підставою для звільнення згідно із законодавством.

Нагадаємо, радниця з гендерних питань Збройних сил України Оксана Григор’єва висловила думку, що в умовах війни мобілізація жінок є недоцільною, оскільки в країні ще достатньо чоловіків, які можуть бути призвані на службу.

Залишити відповідь