До і після приходу Росії. Міста, зруйновані окупантами, показали на супутникових знімках

До і після приходу Росії. Міста, зруйновані окупантами, показали на супутникових знімках

Журналісти  за допомогою супутникових знімків показали різницю між тим, як виглядали міста до повномасштабного вторгнення і після цього. Деякі населені пункти постраждали частково, від інших залишилися лише руїни.

Знімки опублікував проект “Радіо Свободи” “Схеми”.

Так, окуповане Рубіжне, яке зруйнували на 90%, показали на фото від жовтня 2020 року та вересня 2022 року. Крім житлових будинків, російськими обстрілами зруйновані навчальні заклади – математичний інститут та політехнічний технікум. Попасна теж майже вщент зруйнована. Там доведеться відновлювати всі будинки.

Місто Яковлівка в Донецькій області теж майже повністю зруйноване. Постраждали житлові будинки та агропідприємство. Ще одне місто в Донецькій області — Соледар — захопили у січні 2023 року, проте тоді воно вже було майже зруйноване. На знімках влітку 2021 року та в січні 2023-го можна побачити масштаб руйнувань. За сам Бахмут точаться бої зараз. На супутниковому фото – захоплена російськими військовими частина міста, в якій була житлова багатоповерхова забудова.

В Київській області сильно постраждало село Мощун, де тримали оборону українські війська. У селі з 2,8 тисяч будинків 2 або повністю, або частково зруйновані. Навесні 2022 року Мощун звільнили від загарбників.

На Харківщині сильно постраждав Ізюм, який був перевалочним пунктом для росіян, поки місто не звільнили. На супутникових знімках центру міста помітні руйнування: постраждали автостанція, готель, школа, житлові будинки та місцева поліклініка. Сильні руйнування є в Куп’янську, який ЗСУ звільнили у вересні. З того часу місто стало ціллю ворожих атак: його руйнують щодня.

Маріуполь став символом знищення Росією українських міст. Там 95% всіх будівель зруйновано. На знімках з супутника помітні зруйновані житлові багатоповерхівки, школи, дитсадки та пологовий будинок.

Як повідомляла Реальна Газета, 21 лютого армія РФ обстріляла Херсон, внаслідок чого загинуло як мінімум шестеро людей, які в цей час знаходилися на автобусній зупинці.

Залишити відповідь