Метою масштабного наступу РФ може стати Луганська область, — ISW

Метою масштабного наступу РФ може стати Луганська область, — ISW

У найближчі місяці Росія може створити умови для початку нового масштабного наступу, який буде направлений на Луганську область. Для цього окупанти можуть почати нову хвилю мобілізації.

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

“Західні, українські та російські джерела продовжують вказувати на те, що Росія готується до неминучого наступу, підтверджуючи оцінку ISW про те, що наступ у найближчі місяці є найімовірнішим планом дій. Секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив 30 січня, що немає жодних ознак того, що Росія готується до мирних переговорів, і що всі ознаки вказують на протилежне”, — йдеться у звіті.

Там зазначають, що окупанти можуть мобілізувати понад 200 тисяч осіб. Росія намагається сама виробляти боєприпаси та закупати їх у держав, які до неї лояльні — у Ірана та Північної Кореї.

У зв’язку з цим голова Ради резервістів Сухопутних військ України Іван Тимочко заявив, що російські війська посилюють своє угруповання на Донбасі в рамках очікуваного наступу, і зазначив, що російським силам необхідно розпочати наступ через посилення внутрішнього тиску для перемоги.

Як повідомляла Реальна Газета, російські окупаційні війська за минулу добу здійснили спробу наступу в районі двох населених пунктів Луганської області. Також окупанти з артилерії обстріляли сім населених пунктів Луганщини.

Найманці “ПВК Вагнера” 28 січня заявили, що взяли під контроль село Благодатне Донецької області на північ від Бахмута і на північний захід від Соледара. Вони сфотографувалися поряд з вказівником на в’їзді в населений пункт, проте доказів їх перебування в центрі селища нема.

Залишити відповідь