Медведчук повертається в політику з окупантами? Що відомо

Медведчук повертається в політику з окупантами? Що відомо

Проросійський політик, колишній депутат, колишній українець та кум Путіна Віктор Медведчук перервав мовчання довжиною в майже рік та випустив статтю про війну в Україні, в якій закликав враховувати інтереси Росії. Схоже, Медведчук пробує примиряти на себе свою стару роль лідера “не такої України”, випрошуючи у Кремля кошти для створення “українського уряду в вигнанні”.

Що в статті?

Статтю опублікувало російське пропутінське видання “Известия”. У ній Медведчук закликає створити політичний рух “за мир”, який став би опозицією до Зеленського і в перспективі правив би Україною.

“Тепер виходів тільки два: сповзати до світової війни і ядерного конфлікту або знову починати процес розрядки, для чого потрібно враховувати інтереси всіх сторін. Але для цього потрібно політично визнати, що у Росії є інтереси, що їх необхідно враховувати в побудові нової розрядки”, — заявив Медведчук.

Кум Путіна називає російсько-українську війну “українським конфліктом”, який, на його думку, може “рости далі, перекидаючись на Європу, інші країни”. Володимира Зеленського він звинуватив у небажанні закінчувати цей “конфлікт”.

“Ця партія війни нескінченну кількість разів заявляє, що ніякий світ їй не потрібен, а потрібно більше зброї та грошей на війну”, — заявляє Медведчук, повторюючи розповсюджений меседж російської пропаганди про “зовнішнє управління” та  зацікавленість “колективного Заходу” в роздмухуванні війни.

Далі йде трохи перероблений меседж про “почути Донбас” — почути людей, які не бажають, “щоб його країна стала місцем геополітичних розбірок”. Медведчук розширює цей меседж до всієї України (тобто того, як він собі уявляє Україну). “Світ має почути таких людей”, — проголошує російський політик.

Медведчук пробує себе в ролі політика та наводить свою версію відносин Росії з Україною. “Більшу частину своєї історії Україна пройшла з Росією, пов’язана з нею культурно та ментально”, — пише Медведчук та стверджує, що економічне процвітання України можливе виключно в союзі з Росією.

“Антиросійські настрої нічого, окрім горя та злиднів, Україні не приносили. Тому всі прозахідні націоналістичні рухи свідомо чи несвідомо проповідують бідність та злидні українському народу”, — стверджує політик, якого позбавили українського громадянства.

Кум російського диктатора у своїй статті написав, що з моменту першого майдану у 2005 році Україна нібито почала будувати антиросійську політику на рівні державної ідеології і почала нібито “психологічно українців налаштовували проти росіян”. Проте в цій же стаття Медведчук протиставляє українців зі східних та західних областей: “Південний схід мав більше як людських, так і фінансових ресурсів, що аж ніяк не вписувалося в прозахідну картину України”, бо нібито там жили “надто горді, надто вільні, надто багаті люди”.

Медведчук вважає, що в Україні вже була “партія миру”, але її “задавив” Зеленський. Під цими “миротворцями” він має на увазі політиків з проросійськими поглядами.

“Українська партія миру була оголошена зрадниками, владу захопила партія війни. Конфлікт пішов далі і став міжнародним”, — каже Медведчук.

Що ще чутно про Медведчука?

З 2 лютого 2022 року проти трьох телеканалів, пов’язаних з Віктором Медведчуком — NewsOne, ZIK та “112 Україна” — впроваджені санкції СНБО через мову ворожнечі, ознаки антисемітизму та порушення журналістських стандартів. У “Детектор Медіа” повідомили, що в Україні запускають загальнонаціональний інформаційний канал Ukraine World News, том-менеджеркою якого стала колишня головна редакторка каналу NewsOne Ольга Гіржева.

Технічний директор майбутнього телеканалу Дмитро Скідан, який в минулому працював на “112 Україна” розповів, що власником та інвестором каналу є бізнесмен Віталій Кропачов. У 2022 році він купив ліцензію на цифрове мовлення 4 канали, а також компанію Ера продакшн. Незабаром після продажу ліцензії майно 4 канали було заарештовано, а потім передано Держкіно, адже власник каналу Олексій Ковальов перейшов на бік Росії.

На новому каналі працюватиме колишня головна редакторка телеканалу NewsOne, яка працювала там ще тоді, коли каналом керував Віктор Медведчук. Вона також була шеф-редактором політичних ток-шоу “Інша Україна” та “Народ проти” на телеканалі ZIK. Проте джерела стверджують, що на Ukrainian World News не працюватимуть ведучі каналів Медведчука, а керівництво каналу хоче дистанціюватися від “проросійського минулого”.

Як на статтю Медведчука відреагували “видатні новороси”

Раптовий допис Медвдчука не викликав підтримки у так званих “діячів Новоросії” та проросійських пропагандистів. Військовому злочинцю та одному з екс-ватажків самопроголошеної “ДНР” Ігорю Безлеру здається, що підтримка Медведчука Московою буде “катастрофою”. “Це гірше з гіршого”, — написав він.

Медведчук повертається в політику з окупантами? Що відомо

Ще один воєнний злочинець Ігор Гіркін заявив, що Медведчука посадити “на український престол” не вдасться.

“На жаль, як би не хотілося кремлівським мешканцям Планети Рожевих Поні посадити Медведчука (або ще якесь подібне лайно) “на український престол” – але цього не буде. Просто тому, що з усіма цими системними медведчуками, герасимовими, шойгу тощо. – нам у цій війні не перемогти”, — написав він у Telegram.

Російський військкор та пропагандист Олександр Коц шанобливо звернувся до Медведчука “Віктор Володимирович”, проте не повірив, що йому вдасться стати головою України “у вигнанні”. “Вікторе Володимировичу, якщо у вас не вдалося достукатися до світу в майже легальному політичному полі України, чому ви вирішили, що вам вдасться це зробити за його межами?”, — написав він.

У 2016 році вже йшла мова про створення “тимчасової адміністрації” на Донбасі, яку б очолив проросійський Медведчук в образі “посередника” між маріонетковими угрупуваннями “ЛДНР” та Україною.  Проте тоді таке утворення так і не з’явилося. З початку повномасштабного вторгнення Віктор Медведчук жодним чином не засудив збройну агресію проти України та навіть не спробував заступитися за свій колишній електорат. Зараз, схоже, він вирішив скористатися ситуацією та просить у свого кума гроші.

Залишити відповідь