Майбутнє мобілізації. Умєров розказав, які зміни готують для потенційних військових

Майбутнє мобілізації. Умєров розказав, які зміни готують для потенційних військових

У Міністерстві оборони намагаються зробити правила мобілізації зрозумілими для всіх, а служба в армії не сприймалася як покарання.

Про це в інтерв’ю “Суспільному” розказав міністр оборони Рустем Умєров.

“Треба розуміти, що таке мобілізація, бо ми демонізували ці процеси. У нас, на жаль, сприймається, що служити батьківщині — це покарання. А для мене це честь. Ці світоглядні речі треба змінити: і підходи до них, і формати”, — зазначив він.

Умєров розказав, що влада готує пояснення для цивільного населення щодо того, як будуть проходити тренування та злагодження в армії, коли будуть відпустки та як буде влаштована ротація.  

Також міністр підкреслив, що треба зробити більш цивілізованим процес роздачі повісток.

“Ми працюємо над базами даних. Це електронне сповіщення. Тобто ми проаналізували різні бази даних, десь дев’ять, з різних міністерств. Потім дивимося, як ці бази облікувати. Тому що люди не зовсім розуміють, хто зобов’язаний, хто військовослужбовець, хто ветеран. Тому говоримо про базу даних військовозобов’язаних, про те, як облікувати їх. Після обліку — дивимося, чи та чи інша категорія буде взагалі запропонована на військову службу чи ні. Це величезний механізм, який треба обговорювати покроково”, — сказав він.

Відповідаючи на питання, чи можуть повістки приходити на смартфон, Умєров відповів: “ми працюємо над цими технічними рішеннями”.

Як повідомляла Реальна Газета, заступниця Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Мар’яна Безугла повідомила, що громадян України, які ухиляються від мобілізації, хочуть обмежити в правах.

В свою чергу, президент Володимир Зеленський заявив, що не підпише законопроект щодо мобілізації жінок, проте подумає над зниженням граничної межі мобілізації з 27 до 25 років.

Залишити відповідь