Ліквідація “міністра ЛНР”. Як пропагандисти два дні спекулювали на загибелі мирних жителів у “пекарні”

Ліквідація “міністра ЛНР”. Як пропагандисти два дні спекулювали на загибелі мирних жителів у “пекарні”

Російська пропаганда два дні поспіль намагалася видати ліквідацію “міністра надзвичайних ситуацій” при угрупуванні “ЛНР” за “теракт”, спрямований проти мирних жителів. Два дні окупанти приховували загибель колаборантів у Лисичанську: “міністра МНС” та кількох “депутатів”.

Єва Позднякова

Реальна Газета зібрала хроніку пропаганди про “удар по пекарні”.

Під час вибуху у ресторані  “Адріатик” загинули 28 людей, включаючи дитину. Російська пропаганда почала піар на їх смерті. Спочатку жертв заявляли як простих містян, які прийшли у “пекарню” за свіжою випічкою.

Так, головний інформаційний ресурс угрупування “ЛНР” — Луганський інформаційний центр — поширив відео, на якому дівчина нюхає булочку та розповідає про загиблих у “пекарні”.

Ліквідація “міністра ЛНР”. Як пропагандисти два дні спекулювали на загибелі мирних жителів у “пекарні”

У Москві прокремлівський молодіжний рух “Молода гвардія” несе квіти до “стихійного” меморіалу. Проте на фотографіях нема випадкових перехожих — це спеціально організована молодь, одягнена в однакові брендовані куртки.

Ліквідація “міністра ЛНР”. Як пропагандисти два дні спекулювали на загибелі мирних жителів у “пекарні”

У цей час з’ясовується, що “пекарня” насправді сполучалася з рестораном, де проходив бенкет. Ресторан знаходився у віддаленій частині міста. Туди не можна було прийти за свіжою випічкою випадково. Ресторан виконував замовлення.

У повідомленнях пропагандистів з’являється заява про “терористичний акт”, скоєний Україною. Він повторюватиметься у пропагандистів, так і у “експертів”, які поширюють один і той самий меседж. Згадок про бенкет та вбитого міністра там нема.

Ліквідація “міністра ЛНР”. Як пропагандисти два дні спекулювали на загибелі мирних жителів у “пекарні”

“Професор” розміщеного у Луганську “університету” Дмитро Крисенко навіть заявляв, що удар по пекарні — це обстріл об’єкта, який “забезпечує цивільних людей харчуванням”, хоча кондитерський цех у пекарні масово хлібом нікого не запресував.

Ліквідація “міністра ЛНР”. Як пропагандисти два дні спекулювали на загибелі мирних жителів у “пекарні”

Військкор Олександр Коц, який навіть не був на місці трагедії, заявив, що така пекарня — це острівець тяжіння, куди сходяться голодні жителі міста.

“Тут немає ні торгових центрів із розвагами, ні кінотеатрів, ні фітнес-центрів. Точки тяжіння – ось такі острівці цивілізації, як ця невелика пекарня у двоповерховій будівлі. Особливо коли привозять свіжі продукти. Це, звісно, добре видно з безпілотника”, — пише він, ігноруючи той факт, що у ресторані “Адріатик” у цей момент був званий бенкет.

Кремлівських пропагандистів викрили інші пропагандисти. Вони зізналися, що “Адріатик”  не пекарня, і на святкуванні там зібралися проросійські “чиновники” та силовики.

“Поруч із пекарнею у Лисичанську було кафе. Так часто у нас на Донбасі буває — чебуречна, а поряд кафе, магазин, а поряд кафе, тут була пекарня. Зручно. А в кафе саме розпочалося святкування дня народження господаря пекарні. Йому назавжди залишилось 36 років. Він загинув разом із батьками. Серед гостей верхівка МНС, прокурори, депутати місцеві. Один із прокурорів був із вагітною дружиною та 5-річною донькою. Усі вони загинули”, — повідомила проросійська кореспондентка Юлія Андрієнко.

Прокремлівський кореспондент каналу “Ізвєстій” Дмитро Зіменкін закликав місцевих силовиків не збиратися разом у одному місці.

“Ця трагедія має стати раз і назавжди нагадуванням жителям прифронтових міст, та й не лише ПРИФРОНТОВА. Особливо тим мешканцям, депутатам, посадовим особам, тим, хто вкладається у відновлення звільнених територій, на яких і так полює ГУР – не збиратися в одному місці! НЕ ЗБИРАТИСЯ В ОДНОМУ, НЕ ЗАХИЩЕНОМУ МІСЦІ, полегшуючи ворогові завдання знищити всіх разом, однією ракетою…”, — написав він у Telegram і додав, що час і місце події ЗСУ могли повідомити місцеві жителі, яких він назвав “ждунами”.

До нього доєдналася пропагандиста Анастасія Кашоварова, яка теж звинуватила жителів Лисичанська у співпраці із ЗСУ і визнала, що у “Адріатиці” святкували День народження “високопоставленої людини”.

Вона порівняла свято у Лисичанську з ударом по Донецьку, коли поранення отримав російський чиновник Дмитро Рогозін та “глава уряду ДНР” Віталій Хоценко.

“Невже, мужики, вас нічого не вчить історія з Рогозіним. Через те, що ваша пильність притуплюється, ви підставляєте не тільки себе, а й мирних. Відзначати верхівкою день народження за кілька десятків кілометрів від передової — це самогубство!”, — поскаржилася пропагандистка.

З’ясувати, хто загинув у ресторані, допоміг  список, опублікований у соціальних мережах. У ньому значився Олексій Потелещенко, який виявився очільником “МНС ЛНР”. В угрупованні “ЛНР” підтвердили його загибель. Раніше “міністр” воював проти ЗСУ у лавах так званої “народної міліції” угруповання “ЛНР”. Деякий час він обіймав посаду начальника пожежно-рятувального загону МНС РФ у так званій “ЛНР”, а у вересні 2023 року московські керівники його призначили керувати фейковим відомством.   

Ліквідація “міністра ЛНР”. Як пропагандисти два дні спекулювали на загибелі мирних жителів у “пекарні”

Пізніше російські ресурси повідомили, що у ресторані Adriatic загинули два “депутата” Артем Тростянський та Іван Жушма.

Проте навіть після визнання загибелі “чиновників”, угрупування “ЛНР” не припинило розповідати про “удар по мирних жителях”. Росія відправила запит на скликання термінового засідання Радбазу ООН у подіями у Лисичанску, наполягаючи на тому, що Київ нібито навмисно намагався “знищити мирних жителів” та “зруйнувати цивільний об’єкт”. Уповноважена у РФ з прав людини Тетяна Москалькова навіть згадала фейк про “геноцид мирного населення”. У світлі того, що ресторан Adriatic знаходився у частково зруйнованому росіянами Лисичанську, такі заяви виглядають особливо цинічно. 

Як писала Реальна Газета, 3 лютого в окупованому Лисичанську прогримів вибух у будівлі місцевого ресторану. За словами окупантів, унаслідок обстрілу загинули майже 30 людей, ще 10 — дістали поранення.

Російські та окупаційні пропагандистські медіа намагаються видати обстріл ресторану за удар по пекарні, що розташована поруч.

Залишити відповідь