Колишньому викладачу Луганського медуніверситету оголосили підозру, бо став “керівником” лікарні при окупантах

Колишньому викладачу Луганського медуніверситету оголосили підозру, бо став “керівником” лікарні при окупантах

Колишньому викладачу Луганського медуніверситету оголосили підозру, бо той пішов на співпрацю з окупантами та погодився стати керівником лікарні у тимчасово окупованому селищі Біловодськ Луганської області.

Про це повідомили у пресслужбі Управління Служби безпеки України у Чернівецькій області.

Колаборант у 2017 році очолював Біловодську комунальну багатопрофільну лікарню, а потім став завідувачем кафедри у релокованому у Рівному Луганському державному медичному університеті.

Однак після повномасштабного вторгнення Росії на територію України він з власної ініціативи виїхав на тимчасово захоплену територію та перейшов на бік окупантів.

За оперативними даними, колаборант надав росіянам повну інформацію про своїх колег з медуніверситету, які залишилися вірними Україні. За це він отримав від окупантів “винагороду” – російський паспорт та посаду виконувача обов’язків головного лікаря так званої “державної установи Біловодська центральна районна багатопрофільна лікарня” фейкового “Міністерства охорони здоров’я ЛНР”.

Крім того, чоловік публічно закликав у відеозверненні населення Луганщини активно голосувати на незаконних виборах президента Росії, переконуючи співгромадян у легітимності окупації українських територій.

Слідчі СБУ заочно повідомили фігуранту про підозру за ч. 5 ст. 111-1 (добровільне зайняття громадянином України посади, пов’язаної з виконанням організаційно-розпорядчих функцій у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора, а також публічні заклики до проведення незаконних виборів на тимчасово окупованих територіях) Кримінального кодексу України.

Раніше цьому колаборанту СБУ вже повідомила про підозру за аналогічною статтею, оскільки він взяв участь у “місцевих виборах” від політичної партії “Єдина Росія” та очолив незаконну “Раду депутатів Біловодського муніципального округу”.

Як повідомляла Реальна Газета, СБУ повідомила про підозру колаборанту та пропагандисту Юрію Юрову, який є засновником пропагандистського видання “XXI век”.

Залишити відповідь