Колаборанти в лавах “єдиноросів”. Хто з відомих луганчан увійшов у виборчий список “Єдиної Росії”

Колаборанти в лавах “єдиноросів”. Хто з відомих луганчан увійшов у виборчий список “Єдиної Росії”

Російська правляча партія “Єдина Росія” презентувала список із 75 кандидатів, з яких “обиратимуть” депутатів “народної ради” при угрупуванні “ЛНР”. Саме ці персоналії будуть брати участь у “виборах” на окупованих територіях. Партійний список очолили ватажок “ЛНР” Леонід Пасічник, колишній “регіонал” Денис Мірошниченко, козачий отаман Віктор Водолацький, колаборантка та суддя Ольга Бас та незмінна голова компанії “Луганськ-Нива” Зінаїда Надьон.

Реальна Газета проаналізувала цей партійний список на предмет інших відомих персонажів.

Так, серед потенційних “депутатів” — Юрій Юров, колишній депутат Луганської міської ради від КПУ та головний редактор газети “XXI век”. Після окупації частини Луганщини був депутатом “народної ради ЛНР” І, ІІ та ІІІ скликань. До війни був депутатом до Луганської міської ради від КПУ.

Номер 23 в списку — директорка школи №30 Ліна Вокалова. Займається впровадженням стандартів освіти країни-агресора у закладах освіти на тимчасово захоплених територіях України.

Під номером 25 — син директора колишньої обласної філармонії Максим Дерський.

Недалеко від нього в списку — під номером 26 — Павло Пилавов, двоюрідний брат Маноліса Пілавова, голови адміністрації Луганська.

Номер 35 у списку — Михайло Голубович, син актора також Михайла Голубовича. Антиукраїнський пропагандист. Представник т.зв. “проекту “Дружина” Громадського руху “Мир на Луганщині”.

Під номером 36 в списку — колишній заступник начальника управління охорони здоров’я Генадій Бунєєв. Встиг побути в.о. “міністра охорони здоров’я ЛНР”.

Валентина Кіяшко — номер 60 в списку — була однією з тих, хто сприяв проведенню “референдуму” в “ЛНР” і навіть займалася добором кандидатур органів виконавчої та законодавчої “влади республіки”. Тривалий період співпрацює з окупаційними військами, обіймаючи посаду директора департаменту освіти та молоді “ЛНР”, неодноразово загрожувала викладачам та всьому навчальному персоналу, вимагала, щоб весь персонал повертався до навчальних закладів та не намагався покинути окуповану Луганщину. Була ініціатором того, щоб у школах роздавали книги, журнали, щоденники із символікою “ЛНР” та Росії.

Ольга Кобцева, яка в списку під номером 83, довгий час була представницею бойовиків “ЛНР” у Тристоронній контактній групі.

Байкер Віталій “Прокурор” Кішкінов був “депутатом” “народної ради ЛНР”. Зараз — на 127 місці в списку “ЄдРа”. В 2022 році заявлялв, що у Сєвєродонецьку знищено половину всіх багатоповерхівок. Проте всі ці будинки були б цілі, а їх мешканці — живі, якби російські загарбники не атакували б Сєвєродонецьк.

Василь Нікітін, перший прем’єр-міністр “республіки”, виринув із забуття на 177 місці партійного списку. В 2014 році був керівником прес-центру “Об’єднаної армії південного сходу”. Активно сприяв проведенню фейкового “референдуму”.

Як писала Реальна Газета, напередодні стало відомо, що жителям окупованих територій дозволили взяти участь у “виборах” за українськими паспортами.

Ми також повідомляли, що росіяни почали завалювати окуповані території передвиборчою рекламою.

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб знати більше.

Залишити відповідь