На параді поруч з Путіним сидів колишній снайпер, який вбивав учасників українського підпілля, — ЗМІ

На параді поруч з Путіним сидів колишній снайпер, який вбивав учасників українського підпілля, — ЗМІ

Під час параду 9 травня на Червоній площі російський диктатор Володимир Путін оточив себе “ветеранами” НКВС та КДБ. У бойових діях вони участь не брали, проте були співробітниками спецслужб.

Про це повідомляє видання Bild.

На фекових ветеранів звернув увагу кореспондент Züddeutsche Zeitung у Москві Юліан Ганс. Так, праворуч від Путіна сидів Юрій Двойкін, якому 98 років. На фото він у кашкеті. В 1942 рокі 16-річний Двойкін записався добровольцем, проте не потрапив на фронт, а став снайпером і спільно з НКВС з 1944 року виконував “операції з ліквідації націоналістичного підпілля на території Західної України”. Така інформація про Двойкіна міститься у відкритих джерелах на сайті “Безсмертного полка”.  

Ліворуч від Путіна сидів Геннадій Зайцев. Він народився у 1934 році, тому у війни участі не брав. В армію його призвали лише в 1953 році. Після строкової служби він вступив до КДБ. Пізніше керував групою КДБ під час придушенні протестів “Празької весни” у 1968 році в Чехословаччині. В 1974 році очолив антитерористичну групу “А”, яке пізніше отримала назву “Альфа”. Відомості про Зайцева теж є у відкритих джерелах. Його називали “легендою вітчизняних спецслужб”.

Як повідомляла Реальна Газета, сьогодні на військовому параді в Москві на Червону площу вивели лише один танк — музейний Т-34.

Залишити відповідь