Інструктор, який тренував “вагнерівців” просить притулку в Амстердамі та готовий давати свідчення проти злочинів РФ

Інструктор, який тренував “вагнерівців” просить притулку в Амстердамі та готовий давати свідчення проти злочинів РФ

Колишній майор Головного управління Генерального штабу Росії (ГРУ) та інструктор, який раніше тренував бійців “ПВК Вагнер” попросив політичного притулку в Нідерландах. Він готовий свідчити про злочини Росії в Україні.

Про це 18 грудня повідомив голова російського правозахисного проекту Gulagu.net Володимир Осєчкін.

Російський військовий, ім’я якого не називається, готовий постати перед Міжнародним кримінальним судом (МКС) у Гаазі. За його словами, йому відомо про злочини РФ в Україні у 2014-2015 на Донбасі та у 2022 році.

У своїй явці з повинною він заявив, що готовий дати свідчення щодо таких осіб та організацій: держрадник РФ 1-го класу Владислав Сурков, ідеолог проекту “Новоросія”; депутат Держдуми РФ Олександр Бородай, “перший прем’єр-міністр ДНР”; командир 10-ї бригади спецназу ГУ ГШ (в/ч 51532) генерал-майор Сергій Свид (позивний «”Рязань”, куратор “Редута” та “Вагнера”); ПВК “Вагнер” та інші високопоставлені співробітники ФСБ та міноборони РФ, які були причетні до війни в Україні у 2014-2015 та у 2022 роках.

Колишній російський військовий стверджує, що більше року передавав дані правозахиснику Володимиру Осєчкіну, який використав їх для формування матеріалу до МКС та Офісу генпрокурора України. За його словами, один з ватажків “ПВК Вагнер” Дмитро Уткін особисто віддавав накази про страти та розправи над цивільними в Україні та Сирії.

Як повідомляла Реальна Газета, СБУ вдалося ідентифікувати військових РФ, які причетні до звірств у ставленні до полонених та мирних мешканців.

Залишити відповідь