Чоловіків не будуть повертати примусово. Стефанішина пояснила, як працюватиме облік мобілізованих

Чоловіків не будуть повертати примусово. Стефанішина пояснила, як працюватиме облік мобілізованих

Україна не буде силоміць повертати військовозобов’язаних чоловіків, які виїхали за кордон.

Про це в інтерв’ю DW пояснила віцепрем’єрка з питань євроінтеграції Ольга Стефанішина.

“Україна ухвалила закон про мобілізацію і ми маємо розуміти, у якому обсязі ми можемо заміняти хлопців на фронті. Йдеться про потенціал мобілізації – облік і інформацію. І це першочергова мета нашого рішення”, — заявила вона.

Стефанишина зробила заяву на фоні тимчасового припинення надання консульських послуг чоловікам віком 18-60 років за кордоном. Також чоловікам за кордоном заборонено відправляти паспорти.

У Польщі на цьому тлі вже заявляли, що підтримають ідею депортації чоловіків назад в Україну, проте не бачать, як це можна зробити.

Як повідомляла Реальна Газета, 11 квітня Верховна Рада затвердила в другому читанні законопроєкт про мобілізацію. За нього проголосували 283 народні депутати.

Документ передбачає нові зобов’язання для військовозобов’язаних українців, зміни механізму мобілізації, покарання для ухилянтів та низку інших змін.

Міністерство оборони України працює над новими критеріями придатності військовозобов’язаних громадян до проходження військової служби. Планується, що незабаром придатних поділять на чотири категорії.

Залишити відповідь