Буданов визнав, що удар по авіабазі у Пскові, який знищив два літаки, було здійснено з території РФ

Буданов визнав, що удар по авіабазі у Пскові, який знищив два літаки, було здійснено з території РФ

Удар, результатом якого було пошкодження двох та повне знищення ще двох транспортних літаків Іл-76 на аеродромі у Пскові, було здійснено з території Росії.

Про це в інтерв’ю The War Zone розповів Керівник Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони України Кирило Буданов.

“Ми працюємо з території Росії”, – сказав він.

Проте Буданов не уточнив, мова йде про партизан чи про українських бійців, які проникають на територію країни-агресора.

Видання отримало від джерела в ГУР знімок екрана з інфрачервоної камери одного з дронів, який застосовували під час атаки. На ньому видно результат одного з влучань, унаслідок якого два Іл-76 було пошкоджено. Журналісти припускають, що ще два літаки могли повністю згоріти через паливо на борту.

За інформацією The War Zone, на зображенні можна побачити безпілотники, які, можливо, скинули бомби, хоча є також варіант, що джерело зображення використовувалося як спостережний безпілотник для фіксації удару, що видається менш ймовірним. “Тоді це відповідало б заяві Буданова про те, що авіабазу атакували з території Росії, а не за допомогою автономних дронів дальнього радіуса дії”, – підкреслюється в повідомленні.

Повідомляється, що причиною обрання Іл-76 ціллю стали його функціональні характеристики, оскільки Росія використовує ці літаки для транспортування військових вантажів і десантників. Зазначено, що на ураженому аеродромі розташовується 334-й військово-транспортний авіаційний полк, який експлуатує приблизно 20 літаків Іл-76, тож знищення і пошкодження чотирьох літаків “становить значну частину резидентного флоту”.

Зауважено, що паливні баки та критична ділянка лонжерона крила знаходяться в верхній частині літаків. Глава української розвідки не розкрив кількість та конкретний тип безпілотників, які були задіяні в цьому нападі.

Як повідомляла Реальна Газета, вчора оприлюднили супутниковій знімки двох згорілих транспортних літаків Іл-76 у Пскові.

Залишити відповідь