Під Брянкою влаштували тюрму для росіян, які відмовляються воювати, — ЗМІ

Під Брянкою влаштували тюрму для росіян, які відмовляються воювати, — ЗМІ

Росіяни влаштували в окупованому місті Брянка тюрму, куди звозять військових, які відмовляються воювати. Наразі там 234 особи з різних військових частин.

Про це пише видання “Верстка” з посиланням на родичів ув’язнених. 

Повідомляється, що військові, яких прислали воювати в Україну, писали рапорт про відмову брати участь у бойових діях. За словами одного з них, після подачі рапорту його викликали, щоб “обговорити” рішення, а після цього  помістили до підвалу у Брянці. Відмовників змушують розвантажувати склади.

Тим, хто відмовився воювати, пропонують або залишитися у своїй частині, або перейти до іншої, але все одно залишитися на фронті. 

За словами матері одного з таких військових-відмовників, Її син та ще близько 80 солдатів написали рапорти про відмову воювати. Командування не вжило ніяких заходів, тому вони залишили свою військову частину і намагалися добратися до Росії. 

Діставшись міста Джанкой у Криму, цей військовий разом із товаришем по службі пішли до місцевого ФСБ, де повідомили про свою ситуацію. їм пообіцяли, що їх доставлять у місце їхньої постійної дислокації до Абхазії, де вони зможуть повторно подати рапорти та розірвати контракти. Натомість літак із 120 солдатами на борту приземлився в Ростовській області. Звідти їх групами на гелікоптерах перевезли до Брянки.

За словам військових, які змогли зв’язатися з родинами, їх тримають групами по 20 осіб в різних підвалах і гаражах у Брянці. Функції охоронців виконували співробітники приватної військової організації, які називали себе “музикантами”. Мова може йти про так звану ПВК Вагнера.

Журналісти повідомляють, що з початку війни в ній відмовилися брати участь щонайменше 1793 військовослужбовці.

Залишити відповідь