Бойовика Яна Петровського заарештували у Фінляндії одразу після звільнення

Бойовика Яна Петровського заарештували у Фінляндії одразу після звільнення

У Фінляндії місцевий суд заарештував одного з лідерів російського неонацистського угрупування ДШРГ “Русич” Яна Петровського, який називає себе Воїслав Торден.

Про це повідомило видання Yle, посилаючись на власні джерела.

8 грудня Петровського звільнили з-під варти, коли відмовилися видавати його Україні. Проте одразу фінські прикордонники заарештували його через порушення Закону про іноземців.

Чому Петровського не видали Україні

Суд стверджує, що в українських тюрмах погані умови утримання. До того ж, у Фінляндії вважають, що в Україні до Петровського можуть застосовувати тортури.

Офіс генерального прокурора України відреагував на відмову. Представник ОГПУ Андрій Гулкевич сказав, що відомство продовжує шукати шляхи затримання та екстрадиції в Україну.

Реальна Газета давно слідкує за діяльністю ДШРГ “Русіч”. Голова групи націоналістів Алєксєй “Фріц” Мільчаков на своїх сторінках у соціальній мережі він неодноразово публікував фото із трупами українських солдатів. На першій своїй публікації, коли Мільчаков був ще підлітком, сфотографувався зі цуценям, потім перерізав йому горло і з’їв, щоб показати, що він справжній чоловік.

Пізніше під час одного з інтерв’ю російським пропагандистам у 2015 році Мільчаков заявляв, що Олександра “Бетмена” Бєднова вбили тому, що він перешкодив наркобізнесу верхівки угрупування “ЛНР”. Загони “Русича” нібито входили у склад банд “Бетмена”.

Залишити відповідь