Фінляндія відмовилася видати Україні російського бойовика Петровського. Його депортують до Росії

Фінляндія відмовилася видати Україні російського бойовика Петровського. Його депортують до Росії

Верховний суд Фінляндії вирішив не віддавати Україні одного з лідерів ДШРГ “Русич” Воїслава Тордена (Яна Петровського), хоча цього вимагала Україна. Його депортують до Росії.

Про це передає газета Iltalehti.

У Фінляндії стверджують, що не можуть передати іноземця в іншу країну, якщо йому загрожує смертна кара, тортури або інше поводження, що загрожує гідності. Крім того, причиною рішення не видавати Петровського стали погані умови в українських в’язницях, зокрема їхня переповненість. При цьому українська сторона заявляла, що дотримується положень Конвенції з прав людини.

У рішенні суд посилається на практику Європейського суду з прав людини, а також на нещодавнє рішення Верховного суду Швеції та доповідь, яка стала для нього основою. Зокрема, йшлося про повідомлення про тортури та насильство, в тому числі стосовно осіб, підозрюваних у співпраці з Росією.

Видання “Медуза” стверджує, що Петровського натомість перепадуть до Росії.

Нагадаємо, Яна Петровського, який називає себе Воїславом Торденом затримали фінські прикордонники відразу після того, як він вийшов із в’язниці Вантаа. Йому анулювали посвідку на проживання та заборонили в’їзд до країни.

В Україні Петровського звинувачують у скоєнні воєнних злочинів. За даними слідства, Петровський у 2014 році спільно з терористами “ЛНР” воював проти України у складі так званої “Диверсійно-штурмової розвідувальної групи “Русич”.

Петровський, який в юності декілька років жив у Норвегії, також брав участь у війні в Сирії в складі ультраправого угруповання на боці режиму президента Башара Асада. 

У Міністерстві фінансів США стверджують, що Петровський обіймав посаду командира угрупування “Русич” з 2022 року. Це сталося після того, як на війні в Україні поранили основного командира ДШК “Русіч” Алексєя Мільчакова. Мільчаков — ще один неонацистський найманець, який відкрито про це заявляв.

Реальна Газета давно слідкує за діяльністю ДШРГ “Русіч”. Голова групи націоналістів Алєксєй “Фріц” Мільчаков на своїх сторінках у соціальній мережі він неодноразово публікував фото із трупами українських солдатів. На першій своїй публікації, коли Мільчаков був ще підлітком, сфотографувався зі цуценям, потім перерізав йому горло і з’їв, щоб показати, що він справжній чоловік.

Пізніше під час одного з інтерв’ю російським пропагандистам у 2015 році Мільчаков заявляв, що Олександра “Бетмена” Бєднова вбили тому, що він перешкодив наркобізнесу верхівки угрупування “ЛНР”. Загони “Русича” нібито входили у склад банд “Бетмена”.

Залишити відповідь