Американські журналісти назвали гучні вбивства у Росії, за якими нібито стоять ГУР та СБУ

Американські журналісти назвали гучні вбивства у Росії, за якими нібито стоять ГУР та СБУ

Після повномасштабного вторгнення СБУ та ГУР тісно співпрацювали з ЦРУ та ліквідували десятки російських чиновників, колаборантів, російських військових та прихильників “руського міра”. Проте американська розвідка іноді була не згодна з діями українських спецслужб.

Про це повідомило американське видання The Washington Post.

Згідно з інформацією, представленою в матеріалі, опублікованому в понеділок та побудованому на основі інтерв’ю колишніх та сучасних чиновників із розвідки та безпеки США, Європи та України, вказується на те, що багато з розвідувальних операцій, які проводилися Україною, були спрямовані на досягнення військових цілей та підтримку оборони країни.

Зокрема, одним із прикладів, який ілюструє використання Україною таємних операцій як засобу ведення війни, є вибух автомобіля, в результаті якого загинула Дар’я Дугіна. Ця подія підкреслює, що Україна використовує так звані “ліквідації” як інструмент ведення війни.

The Washington Post надає інформацію про те, що Служба безпеки України (СБУ) та Головне управління розвідки (ГУР), її військовий аналог, здійснили десятки убивств російських чиновників на окупованих територіях, а також на відомих співробітників, офіцерів за лінією фронту та активних прихильників війни всередині Росії.

За словами українських і західних чиновників, також до цього списку входять “колишній командир російського підводного човна, який пробігав у парку Краснодара на півдні Росії, та військовий блогер, який був атакований в кафе в Санкт-Петербурзі.”

За даними The Washington Post, такі операції призвели до ускладнення співпраці із Центральною розвідувальною службою США (ЦРУ).

Однак навіть серед тих, хто вважає такі смертоносні місії виправданими під час воєнного конфлікту, існує сумнів у виправданості окремих ударів і рішень, які призвели до нападу на цивільних осіб, включаючи Дар’ю Дугіну та її батька Олександра Дугіна (який, за офіційними заявами, був метою атаки), замість росіян, що безпосередньо пов’язані з війною.

Також видання зазначає, що в окремих випадках, включаючи інцидент зі знищенням Керченського мосту, офіційні особи США висловили свою стурбованість.

Узагальнюючи, після подій 2014 року українські спецслужби активно розвивалися і співпрацювали тісно із ЦРУ. “У місіях брали участь елітні групи українських оперативників, які були зібрані з підрозділів, сформованих, навчених та забезпечених в тісній співпраці із ЦРУ”, — пише видання. За даними WP, з 2015 року ЦРУ витратило десять мільйонів доларів на те, щоб перетворити українські служби, створені в радянський період, на потужних союзників у протистоянні з Москвою. Наразі ЦРУ зберігає значну присутність у Києві.

Варто відзначити, що за словами колишнього високопоставленого співробітника СБУ, Україна ніколи не залучала міжнародних партнерів до таємних операцій, особливо на передовій, і співробітники ЦРУ не супроводжували оперативників СБУ та ГУР. Україна також уникала використання зброї та обладнання, сліди якої можуть вказувати на Сполучені Штати.

Як повідомляла Реальна Газета, 2 квітня у кав’ярні в центрі Санкт-Петербурга стався вибух, внаслідок якого загинув пропагандист Владлен Татарський (справжнє ім’я Максим Фомін), ще 30 осіб отримали поранення.

Поряд з пропагандистом вибухнула статуетка, яку в зал принесла мешканка Санкт-Петербурга Дар’я Трепова. Її затримали.

Аналітики американського Інституту вивчення війни припустили, що до ліквідації Татарського можуть бути причетні сили всередині РФ і це може бути “попередженням” Пригожину.

Залишити відповідь