Журналіст німецького каналу ZDF прогулявся окупованим Маріуполем і розповів у сюжеті, що місто “функціонує”

Журналіст німецького каналу ZDF прогулявся окупованим Маріуполем і розповів у сюжеті, що місто “функціонує”

Журналіст німецького телеканалу ZDF Армін Кьорпер, який одночасно є очільником московської редакції цього медіа, зняв сюжет в окупованому Маріуполі, де заявляв, що місто “функціонує”, і не бачить тут проукраїнських настроїв.

Сюжет опублікували на сайті німецького суспільного мовника, яке є другим у країни за розміром.

Кьорпер стверджував, що містом можна вільно пересуватися, а за його командою ніхто не стежив, тут працюють магазини, ресторани, у будинках є опалення та інтернет.

“Маріуполь — не місто-привид, я хотів би це чітко прояснити”, — заявив він.

Німецький журналіст заявив, що у маріупольському драматичному театрі, де загинули понад 600 людей, коли туди скинули авіабомбу, раніше забороняли ставити вистави українською, але тепер “ситуація змінилася”.

Кьорпер хвалив освіту в Маріуполі завдяки новим підручникам. При цьому визнав, що уроки історії підтверджують російську пропаганду.

Журналіст також запевняє, що “не бачить опору у місті”. За його словами, тут виникає враження, що більшість населення налаштована проросійськи. При цьому він визнав, що прозахідно налаштовані люди можуть побоюватися репресій. Він вважає, що таких людей у місті мало.

У відповідь на сюжет посол України в Німеччині Олексій Макєєв заявив, що звернувся до редакції німецького телеканалу. Канал відповів йому листом і заявив, що визнав помилку.

Сам телеканал ZDF у відповідь на критику написав під текстом сюжету, що у своєму репортажі з України він “не залишив жодних сумнівів” у тому, що Маріуполь є територією, незаконно окупованою Росією, і хто є агресором і жертвою у цій війні.

Як повідомляла Реальна Газета, російські окупанти планують відкрити в Маріуполі так званий “музей визволення міста”.

Залишити відповідь