Залужного визнали непридатним до військової служби перед призначенням послом до Великої Британії

Залужного визнали непридатним до військової служби перед призначенням послом до Великої Британії

Колишнього головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного визнали непридатним до військової служби. Військово-лікарську комісію він пройшов у лютому після відсторонення з посади.

Про це повідомило українське видання “Дзеркало тижня” з посиланням на власні джерела.

Співрозмовники видання розповіли, що після того, як президент Володимир Зеленський звільнив Залужного, колишній головнокомандувач ухвалив рішення звільнитися з військової служби.

За їхніми словами, рішення було ухвалено після того, як Залужному не було запропоновано обійняти якусь значущу військову посаду, що відповідає його рівню підготовки та досвіду.

Досі невідомо, чи був підписаний рапорт Залужного після його призначення послом України у Великій Британії.

Видання зазначає, що тривала затримка з розв’язанням питання щодо Залужного була пов’язана з ухваленням закону з новим переліком військових звань — не було завершено відповідну зміну нормативної бази.

Простими словами, до кінця не було зрозуміло, хто має звільняти Залужного, який має звання повного генерала, — міністр оборони чи президент.

Як повідомляла Реальна Газета, 8 лютого 2024 року президент Володимир Зеленський призначив нового головнокомандувача ЗСУ. Ним став генерал-полковник Олександр Сирський.

При цьому перед цим Зеленський заявив, що особисто зустрічався із Залужним. Вони обговорили становище в армії та нібито дійшли висновку про необхідність змін.

Ми також писали, що 9 лютого Зеленський присвоїв Залужному звання Героя України.

Залишити відповідь