З вересня у школах на окупованих територіях дітей навчатимуть керувати БПЛА, — ЦНС

З вересня у школах на окупованих територіях дітей навчатимуть керувати БПЛА, — ЦНС

У вересні в школах на окупованих територіях українських дітей навчатимуть керувати безпілотними літальними апаратами (БПЛА). Робитимуть це, найімовірніше, солдати армії РФ.

Про це йдеться в повідомленні Центру національного спротиву (ЦНС).

Наразі заняття з навичок управління безпілотниками проходять на спеціалізованих гуртках. З вересня вони відбуватимуться на окремих уроках для всіх дітей.

За інформацією ЦНС, у новому навчальному році в “освітній програмі” шкіл на окупованих територіях з’явиться новий предмет — курс з управління БПЛА.

Російські загарбники пообіцяли, що кожна школа на окупованих територіях буде оснащена навчальними дронами та відповідним кадровим складом.

У ЦНС підкреслили, що навчати українських дітей управлінню дронами будуть, ймовірно, військовослужбовці армії РФ.

Це пов’язано з критичним дефіцитом викладацького складу на окупованих територіях.

Дії окупантів суперечать міжнародним нормам та стандартам у сфері освіти, оскільки це порушує їхнє право на невтручання у війну та на захист від військового використання.

Нагадаємо, у лютому цього року Реальна Газета повідомляла, що в школах на окупованій частині Луганської області дітей навчатимуть збиранню дронів.

А в листопаді 2023 року ватажок угруповання “ЛНР” Леонід Пасічник заявив, що студенти з окупованої частини Луганщини нібито попросили виділити його гроші на організацію виробництва БПЛА.

Залишити відповідь