ЄС продовжить захищати українських біженців, виділяючи гроші на підтримку шкіл та соцслужб

ЄС продовжить захищати українських біженців, виділяючи гроші на підтримку шкіл та соцслужб

В Європейському Союзі хочуть і далі підтримувати українських біженців, які рятувалися від війни, фінансово підтримуючи європейські школи, соцслужби та  заводи з виробництва снарядів.

Про це заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн у своєму щорічному зверненні до Європарламенту, пише “Радіо Свобода”.

“З гордістю повідомляю, що Єврокомісія запропонує подовжити наш тимчасовий захист на українців у ЄС. Наша підтримка України триватиме. Лише цього року ми надали 12 мільярдів на виплату заробітної плати та пенсій, щоб підтримувати роботу лікарняних шкіл та інших служб. І через нашу пропозицію активів ми нарощуємо виробництво боєприпасів, щоб допомогти задовольнити нагальні потреби України (…) Ми будемо поруч з Україною на кожному кроці, скільки буде потрібно”, – сказала Урсула фон дер Ляйєн.

За її словами, з України в Європу після початку повномасштабного вторгнення перебралися 4 мільйони українців. Там вони отримали доступ до житла, медичне обслуговування, можливість знайти роботу.

“Це була Європа, яка відповіла на поклик історії”, – зазначила фон дер Ляйєн.

Централізована підтримка українських біженців в Європі почалася ще в березні 2022-го. Планувалося, що програма триватиме рік. Потім її дію продовжили до березня 2024 року. Зараз механізм розрахований на три роки, тобто до березня 2025 року.

Як повідомляла Реальна Газета, в Україні запрацює експериментальний проект із виплати пенсій та допомоги українським біженцям, які зараз за кордоном.

Залишити відповідь