Беруть найскладніші випадки. Як переселенцям безкоштовно отримати надсучасні протези

Беруть найскладніші випадки. Як переселенцям безкоштовно отримати надсучасні протези

У Львові безкоштовно протезують пацієнтів сучасними біонічними протезами. Це дозволяє військовим і цивільним, які майже втратили надію, повертатися до повноцінного життя. Протези допомагають ефективно відновити функції втрачених кінцівок.

Про те, як працює центр протезування, дізнавалася Реальна Газета.

“Ми надаємо послуги як військовим, так і цивільним, а також у нас вже є на протезуванні діти. І для нас дуже важливо, щоб ці послуги надавалися саме в Україні, бо зв’язок між протезувальником і пацієнтом дуже щільний, бо від моменту, коли тебе запротезували, ти маєш повертатися до протезувальника достатньо часто”, — розповіла керівниця Центру протезування “Superhumans” Ольга Руднєва.

Беруть найскладніші випадки. Як переселенцям безкоштовно отримати надсучасні протези

Вона розповіла, що львівські спеціалісти вчяться в американських, британських та італійських фахівців. Складні випадки розглядають мультинаціональною командою, бо у українських протезистів іноді не вистачає досвіду.

Центр “Superhumans” працює у співпраці з Міністерством охорони здоров’я і Міністерством соціальної політики.

“Нам пощастило отримати найкраще обладнання тут, в Україні, і повністю оснастити лабораторію найкращим обладнанням. Ми взагалі не використовуємо жодної гривні державних коштів, ми для себе вирішили, що державі є на що витрачати гроші сьогодні. Відповідно, ми повністю залучаємо фінансування від донорів на роботу”, — розповідає Руднєва.

Беруть найскладніші випадки. Як переселенцям безкоштовно отримати надсучасні протези

Головними донорами центру є іноземні меценати, зірки та благодійні фонди. Центр уже прийняв перших пацієнтів. Важливо, щоб з пацієнтом працював не лише спеціаліст з протезування, а й психолог.

“Пацієнт не сидить в черзі, він приходить на визначений час, з ним працює його протезувальник, намагаємося зробити все максимально комфортно. Перша зустріч пацієнта відбувається з мультидисциплінарною командою, де є і реабілітолог, і соціальний працівник, і протезувальник. Від моменту, коли людині поміряли перший раз і сказали: так, ви готові до протезування, до моменту, коли вона вперше вдягає протез, пройде не більше, ніж 3-4 дні і відразу починається реабілітація”, — пояснює принцип роботи керівниця центру.

3 000 пацієнтів у найближчі 2 роки зможуть отримати тут сучасні протези. Центр береться за складні випадки, від яких відмовляються інші клініки.

“У нас зараз 150 пацієнтів в черзі, але мушу наголосити, що це дуже складні випадки: подвійна, потрійна ампутація. Взагалі до нас звертаються люди, від яких в інших місцях відмовилися. Ми беремо ці складні випадки, хтось з ними має працювати”, — пояснює Ольга Руднєва.

За її словами, просто поставити протез мало. З пацієнтом має працювати психолог, людина має відчувати підтримку та бути готовою до змін у своєму організмі. Отримавши штучну кінцівку, пацієнт потрапляє на післяопераційну реабілітацію: заново вчиться ходити, вчиться жити з протезом відповідно до цілей, які він має.

Для всіх постраждалих від війни протезування в центрі – безкоштовне.

Записатися на прийом можна через анкету на сайті Superhumans.

Залишити відповідь