Вода з Каховського водосховища несе в Чорне море міни, які змило з берега, — ЗСУ

Вода з Каховського водосховища несе в Чорне море міни, які змило з берега, — ЗСУ

Потік води, яка вирвалася зі зруйнованого росіянами Каховського водосховища, несе в Чорне море не лише залишки житла людей, а й вибухонебезпечні предмети, які змило з берега.

Про це розповіла в ефірі телемарафону речник оперативного командування «Південь» Наталія Гуменюк.

Відомо, що окупанти боялися контрнаступу та не одноразово повідомляли про ДРГ на лівому березі Херсонщини, тому замінували прибережну територію. Зараз вода змила міни.

Гуменюк нагадала, що не можна наближатися до предметів, що їх виносить на берег. Крім того, у Чорному морі специфічні течії, вони можуть віднести купи сміття далеко, а потім знову повернути їх на берег.

Вода розмила також склади з БК, тому в Чорне море можуть потрапити гранати та легкі міни, яких не схожі на протитанкові, але не менш небезпечні. Вони можуть ховатися в купах сміття.

“У цих купах сміття можуть бути й інші засоби вогневого та вибухового впливу. До цих куп сміття наближатися не можна, навіть коли їх явно прибиває до берега. Потрібно викликати спеціалістів, щоб вони їх обстежили”, — додала Гуменюк.

Нагадаємо, Реальна Газета поспілкувалася з волонтерами, які зараз вивозять людей. Росіяни заважать це робити: відбирають човни, не пускають волонтерів та роздають гуманітарну допомогу лише по російським паспортам.

Залишити відповідь