Відмовилася від російського паспорту і через п’ять країн їхала до Львова. Історія пенсіонерки Антоніни з окупації

Відмовилася від російського паспорту і через п’ять країн їхала до Львова. Історія пенсіонерки Антоніни з окупації

Пенсіонерка Антоніна з окупованої Росією Донецької області відмовилася отримувати російський паспорт та була змушена покинути домівку та проїхати п’ять країн, щоб потрапити до дочки у Львів. При цьому жінка не може ходити сама і пересувається на кріслі колісному.

Про це повідомляє Офіс омбудсмена України.

Пані Антоніна жила в окупації сама, без родичів. Вона відмовилася отримувати російський паспорт, була у скрутному матеріальному становищі, бо за українським паспортом виплачувати пенсію окупаційна адміністрація відмовилася. Жінка мала дочку, яка живе на підконтрольній частині України. Саме вона звернулася до омбудсмена, щоб той допоміг літній мамі вибратися з окупації.

Працівники Офісу омбудсмена спільно із громадською організацією, що займається евакуацією, організували супровід жінки протягом усього часу з урахуванням ризиків, які могли виникнути під час перетину кордону.

Жінка залишила свій будинок в окупації 24 січня. Спочатку їхала через окуповану частину Донецької області і Росію. Потім — через Естонію, Латвію, Литву та Польщу. Весь час Антоніну супроводжували волонтери, які подарували їй візок та ходунки — сама жінка пересуватися не може.

“Незважаючи на всі труднощі, 4 лютого Антоніна нарешті зустрілася зі своєю дочкою у місті Львів. Після довгих місяців розлуки вони тепер разом у Києві”, — розповіли в офісі омбудсмена.

Як повідомляла Реальна Газета, пенсіонерам, які внаслідок війни стали внутрішньо переміщеними особами (ВПО), необхідно пройти процедуру ідентифікації для продовження виплат. Зробити це потрібно до 31 березня поточного року.

Залишити відповідь