Обстріл вокзалу в Краматорську. Human Rights Watch завершила розслідування та знайшла докази вини росіян

Обстріл вокзалу в Краматорську. Human Rights Watch завершила розслідування та знайшла докази вини росіян

Організація Human Rights Watch провела власне розслідування і знайшла докази того, що саме російські окупанти обстріляли за допомогою ракетного комплексу “Точка-У” вокзал у Краматорську, наслідок чого загинули 58 людей.

Результати розслідування правозахисники розповіли у відео, опублікованому на своєму на Youtube-каналі.

Ракета була запущена з населеного пункту Куньє, розташованого в Ізюмському районі Харківської області. 8 квітня, коли було завдано удару по Краматорську, село знаходилося під окупацією Росії.

Удар завдали ракетою довжиною 6 метрів. Всередині бойової частини такої ракети знаходяться 50 суббоєприпасів 9Н24 (міні-бомб). Під час удару ці снаряди детонують та розкидають сталеві уламки. Близько 15 тисяч осколків розлетілися по території залізничного вокзалу, де на той час було багато людей, які чекали на евакуаційні потяги. Суббоєприпас 9Н24 важить 7,4 кг і несе 1,45 кг вибухової речовини, що приблизно дорівнює вазі середнього мінометного снаряда.

Запустити ракету з Точки-У можна з відстані до 120 кілометрів. Від села Куньє до Краматорська – 77 кілометрів. У Краматорську ракетний двигун ракети приземлився приблизно за 50 метрів на південний захід від головного входу станції.

Після того, як село Куньє було звільнено, туди приїхали фахівці HRW. Там вони бачили склади та контейнери для транспортування снарядів до “Точки-У”.

Правозахисники визнали, що під час удару по Краматорську біля вокзалу дійсно могли перебувати деякі українські війська. Наприклад, військові у попередні дні допомагали з евакуацією. Проте на коліях станції не було ні української техніки.

Також правозахисники уточнили, що залізничні станції та колії можуть бути законними військовими цілями, проте багато днів до цього саме з цього вокзалу проводилася цивільних. Про це неодноразово повідомлялося. До атаки в мережі публікували безліч фото величезної кількості людей, які чекають на евакуацію на цьому вокзалі.

До того ж, використання касетних боєприпасів там, де сотні цивільних, порушує закони війни.

Удар по залізничному вокзалі в Краматорську був незаконно невиборчим, сказали в організації. Ті, хто віддали та виконали наказ, мають понести відповідальність за воєнний злочин.

Нагадаємо, удар по залізничному вокзалу в Краматорську стався 8 квітня. 58 людей загинуло, поранення отримали понад 100 мирних громадян.

Залишити відповідь