Український бізнесмен був причетний до підриву “Північних потоків”, але західні спецслужби не називають його ім’я, щоб не нашкодити

Український бізнесмен був причетний до підриву “Північних потоків”, але західні спецслужби не називають його ім’я, щоб не нашкодити

Західна розвідка майже одразу після вибухів на газопроводі “Північний потік”, дізналася ім’я українського бізнесмена, який спонсорував підриви, проте не називає його, щоб не нашкодити Україні.

Про це повідомляє The Times.

За даними журналістів, розвідка дізналася, що за вибухом стоять не американці, росіяни чи поляки, а приватний спонсор з України.

Підкреслюється, що цей українець не пов’язаний з урядом президента Володимира Зеленського. Проте його ім’я все одно не називають, щоб “вберегти Україну від публічної сварки з Німеччиною, яка барилася з важливою військовою допомогою”, зокрема з постачанням танків.

Підрив здійснили елітні водолази, які дісталися до місця на яхті. Трупи “Потоків” підривали кумулятивною вибухівкою, яка доступна лише для представників газової та нафтової промисловості за спеціальною ліцензією.

“Його ім’я обов’язково випливе, особливо якщо врахувати, що він залишив своєрідну візитну картку”, — пише The Times.

Напередодні німецькі медіа повідомили, що для операції орендували яхту в польської компанії, яка, ймовірно, належить двом українцям. Диверсію здійснила група з п’яти чоловіків та однієї жінки: капітана, двох водолазів та двох їх помічників та також лікаря. Громадянство цих осіб невідомо. Проте німецькі журналісти не виключають, що це була операція під “фальшивим прапором”, щоб навмисне звинуватити Україну.

Як повідомляла Реальна Газета, Росія використовувала “Північні потоки” як енергетичну зброю та важіль тиску проти України та Європейського союзу.

Залишити відповідь