Українці, які отримали як компенсацію за зруйноване житло житлові сертифікати, отримали можливість використати їх для придбання нового будинку.
Про це йдеться в повідомленні на сайті єдиного порталу державних послуг “Дія”.
Скористатися цим сервісом можуть українці, чиє житло було зруйноване внаслідок повномасштабного вторгнення Росії.
Для початку необхідно подати заявку про зруйноване житло на сайті “Дії”, після чого її опрацює комісія органу місцевого самоврядування.
Коли комісія завершить визначення суми компенсації, у застосунку “Дія” з’явиться житловий сертифікат.
Власник такого сертифіката може розпочинати вибір нового житла — квартири або приватного будинку. Сертифікат також можна використовувати як інвестицію в майбутню нерухомість.
Щоб здійснити купівлю житла за допомогою житлового сертифіката, потрібно виконати такі кроки:
- оновити застосунок “Дія” до останньої версії;
- у розділі “єВідновлення” відкрити вкладку “Сертифікати на житло”;
- натиснути “Забронювати кошти”.
Протягом наступних п’яти днів у застосунку “Дія” має з’явитися підтвердження того, що кошти було заброньовано.
Після цього необхідно припинити право власності на зруйноване житло, це можна зробити за допомогою нотаріуса або державного реєстратора.
Тепер можна починати оформлення угоди купівлі-продажу на нове житло. Підкреслено, що зробити це потрібно протягом 30 днів у нотаріуса, який має доступ до Реєстру пошкодженого та знищеного майна.
За цим посиланням вказано перелік відповідних фахівців.
Завершивши цю процедуру, потрібно почекати ще п’ять днів. По їх завершенню кошти надійдуть продавцю, а власник сертифіката стане законним власником нового житла.
Зазначається, що з моменту старту державної програми “єВідновлення” українці подали близько 8 тисяч заяв про зруйноване житло з метою отримання компенсації для купівлі нової квартири чи будинку.
Понад 1,5 тисячі з них уже отримали житлові сертифікати, що підтверджують суму компенсації.
Нагадаємо, раніше Реальна Газета розповідала, які необхідно підготувати документи для подання заяви на отримання компенсації за зруйноване або пошкоджене житло.