Український документальний фільм “20 днів у Маріуполі” висунули на премію “Оскар”

Український документальний фільм “20 днів у Маріуполі” висунули на премію “Оскар”

Україну на цьогорічній премії “Оскар” представить документальний фільм-свідчення “20 днів у Маріуполі” режисера Мстислава Чернова.

Про це повідомила Українська кіноакадемія.

Фільм номінуватиметься в у категорії “Найкращий міжнародний повнометражний фільм”. Його обрали з-поміж інших п’яти українських фільмів:

“Фільм було обрано шляхом голосування членами Українського Оскарівського комітету, головою якого є Валентин Васянович”, – повідомили в комітеті.

  • “20 днів у Маріуполі” Мстислава Чернова,
  • “Залізні метелики” Романа Любого,
  • “Памфір” Дмитра Сухолиткого-Собчука,
  • “Терикони” Тараса Томенка,
  • “ШТТЛ” Адрієна Уолтера.

Над фільмом “20 днів у Маріуполі” Мстислава Чернова також працювали фотограф Євген Малолєтка та продюсерка Василіса Степаненко.

“20 днів у Маріуполі” — це документальний фільм, створений на основі відеорепортажів, які Мстислав Чернов зняв у Маріуполі у перші дні інтенсивних боїв. Світ вже міг бачити кадри з нього, які Чернов відправляв до світових медіа, щоб показати ситуацію в обложеному росіянами місті. Герої його сюжетів — люди, в яких гинуть діти, лікарі, які намагаються влаштувати важко поранених, породіллі зі знищеного росіянами пологового будинку, гробарі, які риють для маріупольців братські могили.

Мстислав Чернов, фотограф Євген Малолєтка та продюсерка Василіса Степаненко стали єдиними міжнародними журналістами, які залишалися в Маріуполі майже місяць після того, як почалася його облога та фактично знищення.

Українська прем’єра відбулася на фестивалі Docudays UA у червні 2023-го. Тут фільм здобув дві нагороди: головний приз конкурсу DOCU/УКРАЇНА і приз глядацьких симпатій.

Залишити відповідь