У Міноборони планують відійти від “бусифікації”. Є пропозиції щодо реформування системи мобілізації

У Міноборони планують відійти від “бусифікації”. Є пропозиції щодо реформування системи мобілізації

Міністр оборони України Рустем Умєров розповів про цифровізацію в системі мобілізації, яка допоможе зменшити випадки примусових затримань на вулицях та “бусифікації”, а також про плани залучення українців за кордоном до служби в армії.

Про це Умєров розповів під час брифінгу, передає “УНІАН”.

Рустем Умєров зокрема відповів на запитання, чи вдасться завдяки цифровізації зменшити кількість фактів “бусифікації” на вулицях українських міст. Він зазначив, що багато залежить від дій ворога, зокрема від планів Росії щодо збільшення чисельності особового складу.  

“Ми тримаємо фронт… Надаємо риси людяності нашій мобілізації”, – зазначив Умєров.

Він додав, що у парламенті ухвалили закон про мобілізацію, відкрили рекрутингові центри та запустили процес цифровізації й створення цифрових інструментів, щоб люди могли обирати різні способи служби в армії.

“Зараз для нас є важливим пріоритет захисту нашої країни, тому плануємо відходити від цих болючих питань для населення (імовірно, йдеться про “бусифікацію” — РГ). Щоб розв’язати це питання, в нас є пропозиції, які ми будемо обговорювати в Кабміні, щоб пропонувати таку реформу”, — наголосив Умєров.

Крім того, він зазначив, що відомство працюватиме над створенням можливостей для громадян за кордоном, “щоб у них була можливість приєднатися до армії”. 

Мобілізація в Україні

Директор фонду “Повернись живим” Тарас Чмут в інтерв’ю для Deutsche Welle розповів, що деякі бригади ЗСУ укомплектовані лише наполовину, а в окремих є лише 15-25 людей. Щоб заповнити їх, треба мобілізувати 500 тисяч людей. Він зазначив, що секретар РНБО Олександр Литвиненко оголосив про потребу призвати 160 тисяч осіб, проте Чмут назвав цю цифру нереалістичною.

На початку листопада прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що більшість повісток за останні два місяці надсилали тим, хто не працює і не платить податків, реалізуючи принцип “Воюй або працюй”.

За його словами, повістки формуються через реєстр “Оберіг”, який дозволяє відслідковувати військовозобов’язаних. Так, 98% повісток отримують непрацевлаштовані, а лише 2% — офіційно працюючі.

Також Реальна Газета писала, у яких випадках можуть видавати повістки на вулицях. 

Залишити відповідь