Тисячі непідготовлених мобілізованих з РФ загинули під Сватовим у м’ясних штурмах, — ЗМІ

Тисячі непідготовлених мобілізованих з РФ загинули під Сватовим у м’ясних штурмах, — ЗМІ

Восени 2022 року країна-агресор кинула у бій в районі Сватового Луганської області тисячі непідготовлених мобілізованих, більшість з яких загинули.

Про повідомляє російське видання “Важные истории”, яке отримало архів скарг від родичів мобілізованих. З деякими з родичів журналісти поспілкувалися.

Російське військове командування поставило перед мобілізованими задачу — стримати наступ Сил оборони на Сватове і Кремінну після успішного контрнаступу в Харківській області.

Скарги вказують на те, що перші мобілізовані потрапили в “м’ясорубку” під Сватове на початку жовтня — за кілька днів після отримання повістки і під час запеклих боїв. Росіяни скаржилися Путіну, що мобілізованих “кинули в пекло”, хоча обіцяли, що вони “стоятимуть на другій і третій лінії”. Більшість також обурювалася тим, що їхні рідні потрапили на передову без підготовки та забезпечення.

“О третій годині ночі їх вивезли в поле без спеціальної військової техніки і дали в руки автомат із двома ріжками”, — писала родичка одного мобілізованого окупанта.

Тих окупантів, які відмовлялися повертатися на передову, командири “саджали в ями й підвали, замикали в гаражах та інших спеціальних в’язницях під охороною військової поліції”.

Родичі також скаржилися Путіну на командира окремого мотострілецького полку армійської бригади Балтійського флоту підполковника Олександра Завадського, який, за їхніми словами, відправив мобілізованих на забій. Путін у грудні 2022 року нагородив того зіркою “героя Росії”.

Журналісти верифікували розмову окупанта з родичкою у квітні 2023 року, в якій він заявив, що з їхнього полку (від 950 до 2 тисяч осіб) залишилося “десь 70 з копійками”. Інший мобілізований, також у квітні, підтвердив великі втрати серед агресорів під Сватовим: “Уже калінінградських не лишилося, у нас москвичі й усякі, різні. Калінінградських залишилося 64 людини. П**ць. З трьох полків 64 людини. Ну, „п’ятисотих“ [відмовників] до*”.

Тільки за даними з відкритих джерел на Сватівсько-Кремінному напрямку до вересня 2023 року загинуло щонайменше 250 мобілізованих.

Як повідомляла Реальна Газета, російські війська продовжують наступальні дії на Лиманському напрямку. На території Луганської області вони атакували одночасно на двох напрямках.

Залишити відповідь