США зобов’язують Україну компенсувати всю надану допомогу в новій угоді про корисні копалини

США зобов’язують Україну компенсувати всю надану допомогу в новій угоді про корисні копалини

США представили новий варіант угоди про корисні копалини, у якому вимагають від України повернення всієї наданої допомоги. Документ дає Вашингтону фінансовий контроль та пріоритетні права на інвестиції.

Про це пише Європейська правда.

Адміністрація Дональда Трампа змінила підхід до укладання угоди щодо співпраці у сфері природних ресурсів, відмовившись від двостадійного процесу узгодження. 23 березня Україна отримала фінальний документ, який містить низку жорстких фінансових зобов’язань.

Угода передбачає створення «Американсько-українського інвестиційного фонду реконструкції та розвитку», головну роль у якому відіграватиме Міжнародна фінансова корпорація з розвитку (DFC). Саме вона контролюватиме потоки коштів і ухвалюватиме ключові рішення.

Одним із головних пунктів договору є обов’язкова компенсація Україною всієї отриманої з 2022 року допомоги – військової, гуманітарної та бюджетної. Точна сума буде зафіксована в додатку до угоди, а виплати зростатимуть на 4% щороку.

Фонд отримає 50% доходів від нових ліцензій і рентних платежів із видобутку корисних копалин, а також частину прибутків від інфраструктурних об’єктів. Крім того, Україна зобов’язана перераховувати всі доходи Фонду в доларах США без комісій і за першим запитом на рахунки американської сторони.

США отримують пріоритетне право на інвестиції у сфері природних ресурсів та інфраструктури. Україна зможе вести переговори з іншими інвесторами лише після офіційної відмови американської сторони.

При цьому всі деталі таких переговорів, навіть конфіденційні, мають бути розкриті США, а Україна юридично позбавляється права пропонувати вигідніші умови іншим країнам упродовж року після відмови Вашингтона.

Документ також передбачає, що всі компанії, які отримають ліцензії на видобуток критично важливих копалин, будуть зобов’язані не продавати продукцію країнам, які DFC визначає як стратегічних конкурентів США.

Раніше ми писали, що Сполучені Штати Америки та Україна погодили угоду про видобуток корисних копалин.

Залишити відповідь