Сейм Польщі проголосив 11 липня Днем пам’яті “жертв геноциду від ОУН-УПА”: МЗС відреагувало

Сейм Польщі проголосив 11 липня Днем пам’яті “жертв геноциду від ОУН-УПА”: МЗС відреагувало

Сейм Польщі проголосив 11 липня Національним днем пам’яті “жертв геноциду, вчиненого ОУН та УПА на східних землях Другої Польської Республіки”. МЗС України розкритикувало це рішення та розцінює, як крок, що загрожує українсько-польському примиренню.

Про це повідомила пресслужба польського Сейму.

У заяві Сейму йдеться, що в 1939–1946 роках нібито українські націоналісти “скоординовано вчинили злочин геноциду проти польського населення” та “вбили понад сто тисяч поляків і змусили сотні тисяч тікати”.

“Пік цього злочину припадає на липень 1943 року, а символічна дата гекатомби поляків від рук українських націоналістів — 11 липня 1943 року, коли поляків убивали в приблизно сотні містечок”, — зазначено в документі.

Реакція МЗС України

У МЗС України зазначили, що це рішення “суперечить духові добросусідства” між Києвом і Варшавою та закликали польську сторону утриматися від кроків, які можуть посилити напруження.

“Україна послідовно виступає за наукове, неупереджене вивчення складних сторінок спільної історії. Ми переконані, що шлях до справжнього примирення лежить через діалог, взаємну повагу і спільну роботу істориків, а не через політичні односторонні оцінки […] Не слід шукати полякам ворогів серед українців, а українцям — серед поляків. Ворог у нас спільний — Росія”, — наголосили в МЗС.

Залишити відповідь