Російські “реставратори” знищили всі статуї на даху Маріупольського театру, — міськрада

Російські “реставратори” знищили всі статуї на даху Маріупольського театру, — міськрада

У ході “реставрації”, яку проводили росіяни в окупованому Маріуполі, з будівлі драмтеатру впали всі вцілілі скульптури.

Про це повідомляє Маріупольська міська рада.

Окупати скаржаться, що стався “обвал карнизу фронтону”.

“Нагадаємо, що окупанти обіцяють наступного року вже закінчити роботи та показувати у театрі вистави. Таким чином, вони хочуть змусити маріупольців забути про злочини росіян. Але маріупольці пам’ятають, як 16 березня 2022 року росіяни скинули дві авіабомби на театр, перед котрим великими літерами був напис “ДЕТИ”. В цей час у будівлі ховалися сотні маріупольських родин із дітьми. Багато так і не змогли врятуватися”, — нагадали у міській раді Маріуполя.

Російські “реставратори” знищили всі статуї на даху Маріупольського театру, — міськрада

Як повідомляла Реальна Газета, у березні 2022 року росіяни скинули авіаційну бомбу на маріупольський Драмтеатр, який в той момент використовувався як укриття. Кількість загиблих там досі невідома. Російські окупанти звинувачують українську сторону у підриві будівлі. Аби приховати сліди злочину, театр поспішно знесли під виглядом реконструкції.

Російські окупанти заявили, що простіше знести більшу частину будівлі, ніж відреставрувати її, тому знищили все, крім частини фасаду.

У вересні цього року в тимчасово окупованому Маріуполі оперна співачка з Китаю  Ван-Фан заспівала російську пісню “Катюша” на руїнах знищеного росіянами Драмтеатру.

Знищений росіянами драматичний театр в Маріуполі з’явився на марці, яку випустило Міністерство економічного розвитку Італії. Разом з ним у поштовий блок потрапили зображення ще трьох українських міст.

Залишити відповідь