Росіяни знайшли спосіб використовувати термінали супутникового зв’язку Starlink на окупованих територіях

Росіяни знайшли спосіб використовувати термінали супутникового зв’язку Starlink на окупованих територіях

Російські військові стали масово використовувати термінали супутникового зв’язку Starlink, що дає змогу отримувати їм доступ до мережі з окупованих територій України.

Про це свідчать повідомлення військовослужбовців Сил оборони України в соціальній мережі X (Twitter).

За словами військових, росіяни стали закуповувати термінали Starlink в Об’єднаних Арабських Еміратах з уже легально зареєстрованими акаунтами.

Це дозволяє їм без проблем користуватися супутниковим зв’язком Starlink на території України.

“У Росію масово почали постачати Starlink, через Дубай. Акаунти активовані, працюють на окупованих територіях”, — написав користувач із ніком @Serhij.

Зазначається, що раніше українські військові також фіксували використання росіянами терміналів Starlink, але це були поодинокі випадки.

“Ну що, тепер не паритет. І це правда, вже бачимо Starlink. Чесно, думав вони раніше це зроблять”, — написав користувач @cpt_mitcheII.

Супутниковий зв’язок від Starlink не працює в Росії. Крім того, росіяни не можуть оплатити підписку на користування послугами зв’язку з карт банків РФ.

Водночас термінали Starlink спокійно приймають сигнал від супутників на території України, зокрема й на окупованих росіянами з початку повномасштабного вторгнення.

Ось такий вигляд має карта з офіційного застосунку Starlink. На ній можна побачити, що під’єднатися до супутника можна з північної частини Луганської області, а також із Запоріжжя та Херсонщини.

Ці території перебувають під контролем росіян, а отже вони також можуть скористатися терміналами Starlink.

Росіяни знайшли спосіб використовувати термінали супутникового зв’язку Starlink на окупованих територіях
Фото з відкритих джерел

Як повідомляла Реальна Газета, жителі деокупованої частини Луганської області довгий час живуть без мобільного зв’язку. Їм доводиться чекати на приїзд поліцейських, які привозять із собою термінал Starlink.

Залишити відповідь