Росія своїх цілей під Авдіївкою не домоглася, — ISW

Росія своїх цілей під Авдіївкою не домоглася, — ISW

Росія провалила всі наступальні операції на Авдіївку в Донецькій області.

Про це пише Інститут вивчення війни (ISW).

За думкою військових аналітиків, Кремль старається представити свої наступальні дії біля Авдіївки та інших локальних районів як спробу перехоплення ініціативи в Україні.

За російськими джерелами, російські війська продовжують атакувати райони на північ і південь від Авдіївки. Геолокаційні знімки, опубліковані 12 і 13 жовтня, свідчать, що війська перемістилися на південь від Красногорівки (5 км на північ від Авдіївки) і на південний схід від Первомайського (11 км на південний захід від Авдіївки). Зауважено, що російські джерела розповсюджували суперечливі повідомлення щодо контролю над Авдіївським коксохімічним заводом, але ISW не знайшло підтверджень цього на момент публікації.

Українські військові повідомили, що вони продовжують відбивати російські атаки біля Авдіївки. Російський військовий блогер відзначив, що українські сили використовують мінні поля для уповільнення просування росіян у напрямку Авдіївки. Російський доброволець стверджує, що зношені стволи впливають на точність російської артилерії в районі Авдіївки. Скарги на російську артилерію вже раніше спостерігалися за джерелами ISW.

Російський волонтер вважає, що російські сили можуть спробувати “стиснути [український] периметр”, захопивши менш обороняючуся українську територію навколо Авдіївки. Однак він також виражає занепокоєння, що російські генерали можуть неправильно інтерпретувати обмежену просування та спробувати прискорити наступальні дії на Авдіївку. Волонтер наголошує, що така неправильна інтерпретація може призвести до облому російських військ на “бетонних” укріпленнях, поки у них не закінчаться ресурси.

Також варто відзначити, що військові аналітики вважають, що російське військове керівництво обмежує обговорення російських наступальних операцій навколо Авдіївки в інформаційному просторі. Ймовірно, вони намагаються адаптуватися до попередніх інформаційних шоків і контролювати будь-які інформаційні нративи, що виникають у російському інформаційному просторі стосовно цих операцій.

Залишити відповідь