Письменник українського походження із США заявив, що пишається забороною своєї книги на окупованій території

Письменник українського походження із США заявив, що пишається забороною своєї книги на окупованій території

Книга американського письменника українського походження Даніеля (Данила) Григорчука “Міф та божевілля” виявилася у списку заборонених книг на окупованій території і її вилучили з місцевих бібліотек. Попри це, автор пишається тим, що потрапив під заборону.

Про це пише “Радіо Свободі”.

“Насправді я навіть трішки гордий тим, що заборонили мою книжку. Для мене це плюс. Я вважаю, що в тій книзі була правда, яку вони хотіли заборонити”, — сказано в повідомленні.

Письменник народився і виріс у США, проте його батьки — українські емігранти. Даніель навчався в українській школі, був небайдужим до долі України і відвідував її навіть за часів Радянського Союзу.

У книзі “Міф та божевілля”, яку заборонили окупанти, він описує події Революції гідності.

Григорчук вважає, що росіяни бояться незалежності України.

“Вони бояться, що Україна буде вільною, незалежною країною, вони хочуть знищити українську культуру, мову. Вони думають, що можуть знищити нашу культуру, спаливши книжки. Але це неправда”, — сказав він.

Як писала Реальна Газета, у серпні цього року стало відомо, що Росія завезла майже мільйон російських підручників у школи тимчасово окупованого Луганська.

У серпні цього ми повідомляли, що учні старших класів на окупованій Луганщині навчатимуться за новим підручником історії, написаним у РФ.

Раніше ми розповідали про цей підручник і про те, як в ньому Росія повністю переписала свою історію та історію України.

Залишити відповідь