Пригожин просить заборонити ЗМІ розказати, за що його зеки потрапили до в’язниці

Пригожин просить заборонити ЗМІ розказати, за що його зеки потрапили до в’язниці

Голова “ПВК Вагнера” Євген Пригожин у відкритому листі попросив голову Держдуми РФ В’ячеслава Володіна на законодавчому рівні заборонити журналістам розповідати, за що відбували покарання “вагнерівці”, поки Пригожин не витягнув їх з в’язниці.

Про це заявила так звана пресслужба Пригожина.

Пригожин попросив Володіна опрацювати внесення до Кримінального кодексу РФ статті 280.5 “Про дискредитацію учасників бойових дій, добровольців, зокрема колишніх засуджених”. І в його межах заборонити публічні дії, спрямовані на їхню дискредитацію, публікації негативного характеру на їхню адресу, а також поширення інформації про їхні минулі правопорушення.

Засновник “ПВК Вагнера” стверджує, що колишні зеки “на найнебезпечніших ділянках фронту щодня ризикують своїм життям”. Журналістів і авторів телеграм-каналів він звинуватив у тому, що вони “вишукують негативну інформацію про добровольців, зокрема колишніх засуджених… публікують матеріали… представляючи їх лиходіями та злочинцями”.

Ким ще, крім злочинців, які не відбули термін покарання вони є, Пригожин не уточнив. Він запропонував карати за публікації про злочини, скоєні “вагнерівцями” до того, як вони потрапили до його компанії. За це від пропонує давати журналістам строки до 5 років ув’язнення.

Реальна Газета повідомляла, що зараз на лінії фронту в Україні перебуває близько 10 тисяч ув’язнених російських в’язниць та колоній, яких завербувала ПВК “Вагнер” для участі у війні.

На початку січня у Збройних силах України заявили, що на штурм Соледара Донецької області ПВК “Вагнер” кинула найкращі загони найманців.

Залишити відповідь