Власник приватної військової компанії “Вагнер” Євген Пригожин і підконтрольне йому угруповання найманців практично повністю перестали згадуватися російськими державними ЗМІ. Це може пов’язано з вимогою Міністерства оборони РФ припинити публікувати інформацію про них.
Напередодні в соціальних мережах став поширюватися документ нібито від імені Міноборони РФ. У ньому відомство звертається до головних редакторів ЗМІ та повідомляє, що з 25 травня всі згадки Пригожина і ПВК “Вагнер” розцінюватимуть як “дискредитацію” російської армії.
Наразі немає підтвердження, що документ, який публікують у мережі, є справді справжнім.
Пресслужба Пригожина опублікувала відповідь власника ПВК “Вагнер” щодо цієї ситуації.
“Хто заборонив центральним каналам, великим ЗМІ тощо ПВК “Вагнер” і мене особисто? Є досить багато кандидатів, які могли це зробити”, — сказав він.
При цьому моніторинг Реальної Газети підтвердив: кількість згадок Пригожина і ПВК “Вагнер” у російських ЗМІ різко скоротилася.
Ми перевірили ЗМІ, які входять у “Всеросійську державну телевізійну і радіомовну компанію” (ВГТРК). Йдеться про “Россия-1″, “Россия-24″ і “Россия-К”.
Пошукові запити з ім’ям Пригожина і ПВК “Вагнер” показали помітне скорочення новин про них. Повністю відсутні матеріали на основі недавніх заяв Пригожина, зокрема, з гострою критикою на адресу Міноборони РФ.
Новинний сайт каналу “Россия-1″ видає такі результати:
А на “Россия-24″ і “Россия-К” це має такий вигляд:
Сайт “Первого” на запит “Евгений Пригожин” показав результати, що містять згадки про однофамільця власника ПВК “Вагнер” — продюсера Йосипа Пригожина.
Матеріали про самих “вагнерівців” на сайті присутні, але найманці перестають згадуватися після 20-21 травня, коли Пригожин заявив про нібито захоплення Бахмута.
На сайті НТВ новини про Пригожина і ПВК “Вагнер” перестають публікуватися після 25 травня. При цьому обидва запити видають однаковий результат.
На сайті федерального каналу ТВЦ немає жодного відео, пов’язаного з Пригожиним або ПВК “Вагнер” (пошук знайшов лише одне, датоване 2015 роком, але і в ньому йдеться про однофамільця Пригожина).
У розділі новин цього сайту спостерігаємо, що Пригожин і його найманці також перестають згадуватися після 25 травня.
З “вагнерівцями” ситуація аналогічна.
Видання “Известия” також перестало публікувати інформацію про Пригожина, але зробило це навіть на день раніше. Результати запитів про нього та угруповання найманців сайт видання видає однакові результати.
Зазначимо, що “РИА Новости” також практично повністю перестало згадувати Пригожина і ПВК “Вагнер” у своїх матеріалах.
Результати пошуку містять лише інформацію про те, що раніше Пригожин нібито заявив про захоплення Бахмута, але не більше. Результати однакові для обох запитів.
Припинення згадки цим виданням “вагнерівців” також демонструє відсутність новин про ПВК після 24 травня. Аналогічна ситуація і з Пригожиним.
А ось видання “Московский комсомолец”, яке називають улюбленою газетою Путіна, продовжує публікувати матеріали зі згадкою Пригожина і ПВК “Вагнер”.
Невелику кількість матеріалів зі згадкою Пригожина і ПВК “Вагнер” можна знайти на сайті “Ведомостей”.
Як видно, більшість найпопулярніших серед росіян державних ЗМІ РФ справді різко перестали згадувати Євгена Пригожина і ПВК “Вагнер”.