Потяг зрушити з місця неможливо. З’явилося пояснення, навіщо окупантам залізничний состав у понад 2000 вагонів

Потяг зрушити з місця неможливо. З’явилося пояснення, навіщо окупантам залізничний состав у понад 2000 вагонів

“Цар-потяг”, який окупанти розмістили між тимчасово окупованими Оленівкою та Волновахою, налічує 2100 вагонів і має орієнтовну довжину у 30 кілометрів. Він є “специфічною інженерною спорудою”, бо його неможливо зрушити з місця.

Про це пишуть аналітики Defense Express.

Там відмічають, що залізничний состав-велетень органічно вписаний у місцеву систему укріпрайонів окупантів.

“Варіант із зведенням такої барикади на випадок саме прориву ЗСУ виглядає цілком ймовірним, бо наприклад можемо знайти згадки у відкритому доступі, що росіяни на Донбасі і в 2014 році робили щось подібне – тобто приварювали крадені вантажні вагони до рейок з тим, щоб їх не можна були зрушити з місця, і таким чином загороджуючи шлях вперед для ЗСУ”, — пишуть аналітики.

Там відмічають, що створити такий потяг не було проблемою, проте виникають питання, хто дав команду створити таку конструкцію.

Залізнична лінія Оленівка-Волноваха для російських окупантів є по суті прифронтовою. Навряд ворог вирішив заглушити її “цар-барикадою”. Проте залізниця в тому районі двоколійна. Виходить, що одна колія зайнята потягом, а по іншій можуть ходити ешелони.  

“На цьому тлі можна припустити, що росіяни могли звести цей “царь-потяг” скоріше як елемент фізичного захисту проти ударів нашою реактивною артилерію, на які окупанти нарікали ще влітку минулого року”, — пишуть у Defense Express.

Як повідомляла Реальна Газета, про багатокілометровий потяг біля лінії фронту свідчать опубліковані супутникові знімки.

Залишити відповідь