Оточити не можуть, але загрозу становлять. У ISW розповіли про нові проби атакувати Авдіївку

Оточити не можуть, але загрозу становлять. У ISW розповіли про нові проби атакувати Авдіївку

15 жовтня спостерігалися наступальні операції російських військ навколо Авдіївки, проте з невеликим успіхом і зменшеними темпами операцій в цьому районі. Попри це, за даними Інституту вивчення війни (ISW), вони можуть спробувати активізувати оточення Авдіївки найближчими днями.

Згідно з військовими експертами, російські війська, ймовірно, продовжать наступальні дії, зберігаючи загрозу для українських сил у цьому районі, хоча їм навряд чи вдасться досягти стрімкого прориву, чи повного оточення Авдіївки. Зниження темпів наступальних дій росіян може бути пов’язане з тактичними коригуваннями, і найближчими днями їх можуть знову активізувати.

Український військовий спостерігач вказав на те, що російські війська здійснили прорив на флангах Авдіївки та становлять серйозну загрозу для українських позицій, попри нездійснення повного оточення в найближчому майбутньому.

Українські військові спостерігачі повідомили, що російські війська сконцентрували велику кількість сил з 15 мотострілецького та 11 стрілецького полків на фронті між Авдіївкою та Донецьком і вже розпочали наступальні дії в цьому районі, включаючи координаційні напади багатьох батальйонів, які виходять за межі звичайних масштабів атак на цьому етапі конфлікту.

За повідомленнями, це російське угруповання може спрямовувати свої наступальні операції на оточення Авдіївки, але це може призвести до серйозних втрат, недостатніх для негайного прориву, якщо російські командири вирішать піти на такий ризик.

Генштаб України повідомив про відбиття більш як 15 російських штурмів біля Авдіївки та на північних і південних флангах населеного пункту.

Натомість Інститут вивчення війни (ISW) ще не надав візуального підтвердження попередніх тверджень щодо переміщень російських військ в цьому районі або геолокаційних відеозаписів їх досягнень.

Російські джерела повідомили, що 15 жовтня просування в цьому районі виявилися значно меншими порівняно з попередніми днями та визнали їх незначними. Російський військовий блогер припустив, що українські війська все ще залишаються на Авдіївському коксохімічному заводі, попри суперечки Росії щодо контролю над заводом.

Як повідомили як українські військові спостерігачі, так і російські джерела, російські сили не здійснили бажаного прориву та зазнали великих втрат, і їх темпи наступальних дій були повільнішими, ніж очікувалося.

Як повідомляла Реальна Газета, в ніч проти 17 жовтня ЗСУ завдало ударів по аеродромах поблизу Бердянська та Луганська.

Залишити відповідь