52 тисячі запитів від російських родин про зниклих безвісти військовослужбовців армії країни-агресора надійшло у 2024 році. Найбільшу кількість зниклих зафіксували у Донецькій області.
Дані оприлюднив проєкт “Хочу жить”, передає Координаційний штаб з питань військовополонених.
Там повідомили, що найбільше окупантів зникло в полях та посадках Донецької області — 19 025 окупантів, зокрема в Покровському (8597), Бахмутському (5164) та Волноваському (1286) районах у Донецькій області.
У Луганській області найбільше окупантів зникло у Сіверськодонецькому районі — 1678 росіян та 1488 зниклих у Сватівському районі.
63% зниклих безвісти — молоді чоловіки віком 17–39 років.
“Серед 20 підрозділів ЗС РФ, які очолюють списки за кількістю зниклих безвісти, 8 комплектуються незаконно мобілізованими в ОРДЛО. Російське військове керівництво використовує ці підрозділи як “гарматне м’ясо” і не зважає на втрати особового складу”, – заявили у Коордштабі з питань поводження з військовополоненими.
Раніше Реальна Газета писала, що сьогодні стало відомо про двох громадян Північної Кореї, яких взяли в полон на Курщині. Вони отримали поранення, але вижили та були доставлені у Київ.
Також Сили спеціальних операцій показали відео, як брали в полон одного з північнокорейських військових.