У вишах РФ оголосили полювання на відьом (ДОКУМЕНТ)

У вишах РФ оголосили полювання на відьом (ДОКУМЕНТ)

Міністерство освіти Росії розіслало ректорам університетів секретні «рекомендації» усунути від викладання педагогів із антивоєнною позицією. В тому ж листі Міносвіти доручає вишам розповісти студентам, що їх посадять за «фейки про спеціальну воєнну операцію». «РГ» публікує цей документ із грифом «Для службового користування», отриманий із власних джерел у ВНЗ РФ.

Олександр Білокобильський, «РГ»

Міністерство рекомендує вжити додаткових заходів із підсилення контролю заборони на політичну агітацію серед студентів, змушення їх до прийняття політичних, релігійних та інших переконань та спонукання їх до дій, що суперечать конституції РФ.

Також додаткові заходи треба вжити стосовно викладачів, які припускаються «дискредитації збройних сил РФ та державних органів» та розповсюджують «фейки» про них. Таких педпрацівників рекомендується усунути від викладання («обмежити участь у освітній діяльності»).

Термін «рекомендує» адміністративною мовою авторитарної держави не передбачає виконання рекомендацій за бажанням або на свій розсуд. Тому на виконання названих рекомендацій Міносвіти у наступному абзаці вже директивно доручає університетам провести зі студентами і викладачами бесіди з питань протидії «фейкової інформації» про «спеціальну воєнну операцію» збройних сил РФ.

Кожен університет, згідно до цього листа, мусить висвітлювати політичну ситуацію та «події на Україні» на офіційних сайтах вишів та на своїх сторінках в соцмережах.

Водночас студентам і викладачам необхідно популярно роз’яснити, що їм може бути за «розповсюдження фейків» про ЗС РФ.

Нагадаємо, 4 березня 2022 до Кримінального кодексу Росії включена ст. 207.3. Вона передбачає за «свідоме розповсюдження хибної інформації про використання ЗС РФ» штраф від 700 тисяч до 1,5 мільйонів рублів або виправними роботами до року, або примусовими роботами на термін до трьох років, або позбавленням волі на ті ж таки три роки.

У другій частині цієї статті ідеться про «розповсюдження фейків», зокрема, з використанням службового положення. Тут штрафи – три-п’ять мільйонів рублів, а можливе позбавлення волі – 5-10 років. Поза сумнівом, викладачі універів під час занять підпадають саме під ці санкції.

Останній пункт доручень Міносвіти – виявляти педагогічних працівників, які припускаються висловів, що «дискредитують збройні сили РФ». Тобто це – буквальне оголошення полювання на відьом.

Цікаво, що автор листа в адміністративному захваті припустився так званих взаємовиключних параграфів. На початку ідеться про неприпустимість політичної агітації серед студентів, а далі – вимога від університетів вдаватися до пропаганди «спеціальної воєнної операції» на своїх офіційних сайтах та у соцмережах.

У вишах РФ оголосили полювання на відьом (ДОКУМЕНТ)
У вишах РФ оголосили полювання на відьом (ДОКУМЕНТ)

Залишити відповідь