Комісія ООН не побачила в Україні достатньо доказів, щоб визнати геноцид

Комісія ООН не побачила в Україні достатньо доказів, щоб визнати геноцид

Міжнародна комісія ООН з розслідування порушень в Україні поки не побачила достатньо доказів, щоб заявити, що в Україні відбувається геноцид росіян проти українців.

Про це пише “Радіо Свобода”.

“На даному етапі ми все ще не дійшли висновку, що (в Україні – ред.) відбувається геноцид”, – відповів на питання журналістів відповів голова Незалежної міжнародної комісії ООН з розслідування порушень в Україні Ерік Мьосе.

Це не перша подібна відповідь комісії. В березні цього року там теж заявили, що не знайшли достатньо наявних доказів, які б відповідали юридичній кваліфікації, передбаченій Конвенцією про геноцид. Зокрема, комісія не довела “потребу” однієї групи людей вбивати іншу.

Проте розслідування в Україні продовжуватимуть. Зокрема, вже звертали увагу на те, що в “російських ЗМІ були певні заяви, які, можливо, могли мати стосунок до питання про підбурювання до геноциду”.

Як повідомляла Реальна Газета, Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба звернувся до Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду із закликом розслідувати розстріл російськими військовими беззбройного українського полоненого солдата. Перед смертю він сказав “Слава Україні!”.

Серед задокументованих комісією військових злочинів росіян проти українців – страти, тортури, сексуальне насильство та злочини проти дітей, масштабні обстріли та бомбардування населених пунктів.

Залишити відповідь