Двом російським суддям повідомили про підозру через вироки військовополоненим «Азову»: вони порушили Женевську конвенцію

Двом російським суддям повідомили про підозру через вироки військовополоненим «Азову»: вони порушили Женевську конвенцію

Двом суддям Південного окружного військового суду РФ, які виносили вироки військовополоненим бійцям «Азову», оголосили про підозру за порушення права військовополонених на справедливий та належний судовий розгляд.

Про це повідомили в Офісі генпрокурора.

В відомстві зазначили, що дії двох російських суддів порушили статтю 99 Женевської конвенції, яка гарантує право військовополонених на справедливий суд та забороняє покарання за сам факт участі в бойових діях.

Перший підозрюваний виніс вирок бійці “Азову” 27 листопада 2024 року. Військовополоненого засудили до 18 років ув’язнення за факт участі у війні на боці України.

Другий суддя виніс аналогічний вирок військовополоненому — також 18 років.

Нагадаємо, в жовтні минулого року Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив 15 українських полонених із батальйону “Айдар” до строків від 15 до 21 року колонії суворого режиму.

Також ми писали, що у Росії від початку повномасштабного вторгнення в Україну незаконно судять військовополонених бійців та бійчинь ЗСУ, а частину з них почали судити по другому колу, і деяких – утретє, зокрема за одними й тими самими звинуваченнями.

Залишити відповідь