Дружина прикордонника-дезертира з Луганщини отримувала кошти за чоловіка, бо всі вважали його полоненим

Дружина прикордонника-дезертира з Луганщини отримувала кошти за чоловіка, бо всі вважали його полоненим

Прикордонник одного із загонів, який був на Луганщині, у перший же день повномасштабного вторгнення втік зі служби на тимчасово окуповану територію Луганської області. Всі вважали, що чоловік потрапив у полон. Його дружина почала отримувати за нього виплати, хоча знала, де чоловік.

Про це повідомили в Офісі генерального прокурора та Державному бюро розслідувань, які повідомили підозри і прикордоннику, і його дружині.

Слідчі встановили, що 24 лютого 2022 року майстер-сержант самовільно залишив місце служби у відділі прикордонної служби у Старобільському районі Луганської області. Він виїхав на окуповану територію, де проживала його дружина.

Вона повідомила керівництву військової частини прикордонника, що той начебто потрапив у полон до росіян. На підставі цього вона отримувала виплати, передбачені для сімей військовополонених.

Загалом у такий спосіб прикордонник та його дружина отримали понад 2,6 мільйона гривень допомоги. Сам військовий тим часом намагався влаштуватися на службу до незаконно створених «правоохоронних органів» на окупованій частині Луганської області.

Його підозрюють у дезертирстві та шахрайстві (ч. 4 ст. 408, ч. 2 ст. 28, ч. 5 ст. 190 Кримінального кодексу України). У шахрайстві також підозрюють його дружину. Їм загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Зараз розв’язують питання про арешт майна фігурантів, зокрема банківського рахунку, на який незаконно надходили виплати.

Залишити відповідь