Агенти Кремля шукали найманого вбивцю серед наближених до охорони Зеленського. Їх викрила СБУ

Агенти Кремля шукали найманого вбивцю серед наближених до охорони Зеленського. Їх викрила СБУ

СБУ розкрила мережу агентів, які готували вбивство резидента Володимира Зеленського та інших посадовців. Замовника шукали серед президентської охорони.

Про це сьогодні повідомила пресслужба СБУ.

Зазначається, що реалізувати плани мала агентурна мережа, яку завчасно викрила Служба безпеки України за сприяння керівництва Управління державної охорони (УДО). До складу мережі, діяльність якої ФСБ курирувала з Москви, входили двоє полковників УДО, які зливали секретну інформацію Російській Федерації.

 Одним із завдань агентурної мережі був пошук виконавців плану ліквідації серед військовослужбовців, наближених до охорони Зеленського. Виконавці мали взяти верховного головнокомандувача у заручники, а потім убити, — йдеться у повідомленні СБУ.

Також росіяни планували ліквідувати:

  • голову СБУ Василя Малюка;
  • керівника Головного управління розвідки (ГУР) Міністерства оборони Кирила Буданова;
  • інших високопосадовців.

Як приклад, противник планував ліквідувати Буданова перед Великоднем.

Повідомляється, що план полягав у тому, щоб завербований агент спостерігав за переміщенням особи під охороною та передавав необхідну інформацію. Після цього за координатами будинку, де знаходилася людина, планувалося завдати ракетного удару.

Потім збиралися атакувати дроном людей, які залишилися на місці поразки. Після цього росіяни планували вдарити ще однією ракетою, зокрема для знищення слідів, — додали в СБУ.

Озброєння для російського агента забезпечив полковник УДО, який привіз до Києва: FPV-дрони; заряди для РПГ-7; протипіхотні міни МОН-90.

СБУ фіксувала поїздки полковника УДО за дронами та вибухівкою до іншого регіону України. Зокрема, фіксувалися розмови потенційного виконавця теракту з куратором із Федеральної служби безпеки (ФСБ) Росії.

Обох було затримано.

Як розповів голова СБУ Василь Малюк, про спецоперацію знав обмежене коло осіб. Зокрема, її перебіг він контролював особисто. Теракт, за його словами, мав стати подарунком главі Кремля Володимиру Путіну до інавгурації.

У СБУ заявили , що ФСБ Росії вкотре підтвердило статус терористичної організації. Організацію теракту займалися співробітники 9-го управління департаменту оперативної інформації 5-ї служби. Йдеться про: Максима Мишустіна; Дмитро Перлін; Олексія Корнєва.

СБУ додає, що Перлін у січні 2022 року став куратором кротів, завербованих до повномасштабного вторгнення Росії. Перед цим ними займався Корнєв.

Так, перед початком повномасштабної війни Корнєв провів низку законспірованих зустрічей із полковником УДО на території сусідніх європейських держав. Також за кордоном зазвичай передавалися й кошти для агентів, — додали в СБУ.

У зловмисників було проведено обшуки, під час яких виявили та вилучили відповідні засоби поразки, а також інші докази злочинної діяльності.

Затриманим повідомлено про підозру за статтями Кримінального кодексу України: ч. 2 ст. 111 — державна зрада, вчинена в умовах військового стану; ч. 1 ст. 14, ч. 2 ст. 258 —  підготовка до терористичного акту.

Їм обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Їм загрожує довічне позбавлення волі.

Залишити відповідь